Sutjeska se ne osvrće, tri tima na drugom mjestu, Zeta jedina bez trijumfa

Rudar u sudijskoj nadoknadi savladao Podgoricu na DG areni

52657 pregleda 23 reakcija 23 komentar(a)
Ažurirano: 11.09.2021. 23:52h

Lider je dobio derbi i pobjegao šampionu na deset bodova - Sutjeska je savladala Budućnost u Nikšiću 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 77. minutu, kada je Vlahović povukao Nikača u svom šesnaestercu, sudija Šćepanović pokazao na penal i dodijelio igrači Budućnosti drugi žuti karton.

Marko Vučić je bio siguran sa bijele tačke.

Dosta kontroverzi biće nakon meča, jer su gosti početkom drugog dijela oštećeni za penal, kada je Bubanja neoprezno pred svojim golom faulirao Ivanovića.

Šćepanović nije sudio ništa, osim dva žuta kartona podgoričkim igračima zbog prigovora.

Derbi je bio dinamičan, sa dobrim tempom.

Budućnost je u uvodu imala sjajnu šansu Ivanovića, koju je zaustavio Giljen.

U finišu poluvremena Nikšićani su imali dvije gol-situacije.

Marušić je pogodio prečku iskosa sa desne strane, a Dragojević refleksom odbranio udarac glavom Markovića.

PETROVAC ČETVRTI, ZETA NA DNU

Sedmo kolo je označilo i prvi poraz Dečića u sezoni, nakon što je imao po tri pobjede i remija.

Tuzani su stali u Petrovcu, pa ih je domaćin poslije pobjede 3:2 preskočio na tabeli i preuzeo četvrto mjesto na debiju trenera Vladimiara Jankovića.

Marko Miličković je u 32. minutu donio prednost Petrovčanima, da bi Draško Božović majstorijom iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi prvog dijela poravnao.

Ali, već u 47. Petrovac je opet bio u plusu (strijelac Marko Živanović), da bi Miličković novim pogotkom lansirao svoj tim ka pobjedi.

Dečić se ni tada nije predavao, smanjio je preko Velizara Janketića, imao i šansu za 3:3 (Kristijan Vulaj), na kraju je morao da se da se pomiri s porazom.

U derbiju začelja, Jezero je u Golubovcima savladalo Zetu - 2:1 i prepustilo joj posljednje mjesto.

Srđan Bošković je u 4. minutu donio vođstvo Plavljanima, a stvari na početak je u 73. vratio Ivan Vukčević sa bijele tačke.

Prvu pobjedu Jezeru je šest minuta kasnije osigurao Davor Kontić udarcem sa ivice kaznenog prostora.

KORDIĆ LANSIRAO ISKRU, BOJOVIĆ BRŽI OD PIŠTALJKE

Mornar je imao dvije pobjede na "Topolici", a učinak mu je pokvarila Iskra koja je u Baru pobijedila autogolom Jovana Pajovića u finišu prvog poluvremena poslije šuta Balše Sekulića.

Danilovgrađani su tako došli do diobe drugog mjesta, a za trijumf najviše mogu da zahvale golmanu Marku Kordiću, ali i bezopletosti napadača domaćina.

Barani su mogli do izjednačenja preko Marka Ćetkovića (šutirao pored gola) i Dejana Pepića u finišu iz slobodnog udarca, kada je Kordić odlično reagovao...

A u Lješkopolju u duelu Podgorice i Rudara nije bilo mnogo toga zanimljivog, sve do sudijske nadoknade kada su Pljevljaci iskoristili lošu reakciju odbrane domaćina i upisali trijumf - 1:0.

Ilija Vujović je bio asistent, a mladi reprezentativac Ivan Bojović strijelac u 93. minutu.