Juve primio smiješne golove i izgubio u Napulju, Vlahović se ne zaustavlja

Napolitanci imaju maksimalnih devet bodova nakon trijumfa nad "starom damom", Fiorentina savladala Atalantu u Bergamu

14347 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 11.09.2021. 22:47h

Nakon tri kola Juventus još nema pobjedu u Seriji A, stanje polako postaje alarmantno.

"Stara dama" je na gostovanju Napoliju nastupila bez Federika Kjeze, Paula Dibale, Huana Kvadrada, Rodriga Bentankura, Aleksa Sandra, Artura, Danila..., vodila u prvom poluvremenu, na kraju je poražena - bilo je 2:1.

Alvaro Morata je donio prednost gostima u 10. minutu, ali je u ovom derbiju manje-više sve proteklo u znaku "azura".

Zasluženo su poravnali početkom drugog poluvremena kada je mrežu zatresao Mateo Politano.

Opet je, kao i u Udinama na premijeri, loše reagovao golman Juvea Vojćeh Šćesni, a da Poljaku ništa ne ide vidjelo se u samom finišu.

Očajno je reagovao poslije kornera, lopta je na vrhu peterca pogodila Mojzea Kena, a sve to je iskoristio Kalidu Kulibali da donese trijumf domaćinu.

Juve ima bod poslije tri utakmice, a Napoli je na maksimalnih devet...

Velikanu iz Torina se tek drugi put u posljednje 52 sezone dogodilo da nema pobjedu nakon tri kola.

Zanimljivo, to se desilo u sezoni 2015/2016, kada je takođe trener bio Masimiljano Alegri, ali je osvojena titula sa devet bodova prednosti upravo nad Napolijem.

Fiorentina je nanijela prvi poraz Atalanti. "Viola" je pobijedila u Bergamu 2:1, a svi golovi su pali iz penala.

Dušan Vlahović je bio siguran oba puta za goste, poraz "boginje" je samo ublažio Duvan Sapata.

Ranije danas Venecija je u Toskani bila bolja od Empolija - 2:1.