Šampion dva puta vodio, na kraju ostao bez pobjede protiv Sampdorije - 2:2

8578 pregleda 1 komentar(a)
Maja Jošida postiže prvi gol za Sampdoriju, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.09.2021. 17:50h

Aktuelni šampion Italije Inter se okliznuo danas na gostovanju Sampdoriji i osvojio samo bod u trećem kolu Serije A.

Duel na "Luiđi Ferarisu" završen je 2:2 - "nerazuri" su dva puta vodili, da bi na kraju Sampdorija, ipak, uspjela da dođe do boda.

Gosti su poveli u 18. minutu sjajnim pogotkom Federika Dimarka iz slobodnog udarca.

Prije Dimarka, posljednji italijanski fudbaler iz Intera koji je postigao gol iz slobodnog udarca u Seriji A je Mario Baloteli 2009. godine protiv Bolonje.

Sampdorija je izjednačila 15 minuta kasnije, kada je japanski internacionalac Maja Jošida savladao Samira Handanovića, da bi Lautaro Martines, minut prije odlaska na odmor, realizovao kontru i ponovo doveo goste u vođstvo.

Kod drugog gola Intera, Lautaru je asistirao Nikolo Barela, koji je tako postao prvi igrač milanskog kluba od sezone 2004/2005. koji je u prva tri kola Serije A upisao po asistenciju.

Konačan rezultat postavio je Tomazo Aguelo u fenomenalnim udarcem u 47. minutu.

Inter nakon tri kola ima sedam, a Sampdorija dva boda.

Torino je kod kuće deklasirao Salernitanu (4:0), Udineze je slavio na gostovanju Speciji (1:0), a mnogo uzbuđenja je viđeno na Sardiniji.

Kaljari je vodio 2:0 protiv Đenove - golovima Žoaa Pedra i Ćepitelija, ali su "grifoni" u posljednjih pola sata preokrenuli i pogocima Destra i dva puta Faresa slavili 3:2.