Savić i Atletiko nikada ne odustaju: Lemar u 99. donio trijumf u Kataloniji

Aktuelni šampion bolji od Espanjola

14263 pregleda 1 komentar(a)

Atletiko Madrid je i drugi meč zaredom pogodio u sudijskoj nadoknadi.

Protiv Viljareala mu je na nestavaran način (autogolom sa dvadesetak metara) to donijelo bod, a danas u Kataloniji sva tri - junak je bio Toma Lemar, strijelac u 99. minutu za trijumf šampiona nad Espanjolom rezultatom 2:1.

Domaćin je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao u finišu kada je Jana Oblaka matirao Raul de Tomas, a aktuelni šampion je u nastavku uradio sve da izbjegne poraz.

Ne samo da je to uspio, već je svim silama jurio preokret, za to je nagrađen u momentu kada su svi na stadionu mogli da se klade na to da se rezultat neće promijeniti...

Prije paklenog finiša je Janik Karasko u 79. izjednačio, u 93. imao i veliku šansu, da bi u 99. petom asistirao Lemaru koji je uz dosta sreće zatresao mrežu.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić se oporavio od povrede članka koju je zaradio u duelu sa Holandijom i odigrao je 90 minuta u Barseloni.

Debi je u dresu Atletika imao Antoan Grizman, povratnik iz Barselone, koji je bio na terenu prvih sat.