"Faraon" u 91. minutu poklonio pobjedu Murinju, Roma tri od tri

Roma - Sasuolo 2:1

8324 pregleda 1 komentar(a)
El Šaravi daje gol za 2:1, Foto: Reuters

Fudbaleri Rome u posljednjem nedjeljnom duelu 3. kola Serije A kao domaćini u dramatičnoj završnici savladali Sasuolo sa 2:1 i izbili na vrh tabele.

U prvom poluvremenu Roma je povela golom Kristantea u 37. minutu nakon lucidnog proigravanja Pelegrinija.

Sasuolo je uzvratio početkom nastavka kada je Đuričić (57. minut) poentirao nakon fenomenalne asistencije Berardija.

Potom su oba sastava propustila niz sjajnih prilika da bi u prvoj minuti nadoknade slavlje domaćima osigurao El Šaravi preciznim udarcem sa 15-ak metara koji se od stative odbio u mrežu.

Delirijum na tribinama, a Žoze Murinjo je u sprintu proslavio gol za pobjedu u svom hiljaditom trenerskom meču.

"Sve sam lagao ovih dana. Govorio sam da mi nije važno što je hiljaditi meč, ali imao sam nevjerovatan strah od poraza. Srećom, pobijedili smo. Zato sam trčao kao lud. Osjećao sam se kao da imam 12, a ne 58 godina", rekao je Murinjo.

Roma je tako ostala s maksimalnim učinkom od devet bodova, kakav imaju i Milan i Napoli, dok je Sasuolo deveti s četiri boda.