Liverpul slavio u evropskom klasiku, Real u finišu došao do pobjede protiv Intera, kiks PSŽ-a, goleada u Mančesteru

Kompletirano prvo kolo u Ligi šampiona

49925 pregleda 26 reakcija 7 komentar(a)
Ažurirano: 15.09.2021. 23:11h
Završeno
17:53h

Bešiktaš - Borusija Dortmund 1:2 (Montero 90+4 - Belingem 20, Haland 45+3)

Šerif Tiraspolj - Šahtjor 2:0 (Traore 16, Jansane 62.)

Atletiko Madrid - Porto 0:0

Klub Briž - PSŽ 1:1 (Vanaken 27. - Erera 15.)

Inter - Real Madrid 0:1 (Rodrigo 89.)

Liverpul - Milan 3:2 (Tomori autogol 9, Salah 49, Henderson 69. - Rebić 42, Dijas 44.)

Mančester siti - Lajpcig 6:3 (Ake 16, Mukijele 29. autogol, Marez 45+2, Griliš 56, Kanselo 75, Žezus 86. - Nkunku 42, 51, 74.)

Sporting Lisabon - Ajaks 1:5 (Paulinjo 33. - Aler 2, 9, 52, 63, Berghuis 39.)

Izmjena: 22:49h
22:52h

Fudbaleri Liverpula i Milana odigrali su sjajan meč na "Enfildu", a na kraju je slavila engleska ekipa - 3:2.

"Redsi" su poveli u 9. minutu - Aleksander-Arnold je kombinovao sa Salahom, ušao u šesnaesterac, pokušao da asistira, ali je lopta zakačila Tomorija i završila u mreži.

Pet minuta kasnije Liverpul je imao priliku da duplira prednost, ali je Salah promašio penal. Sjajno je reagovao golman "rosonera" Menjan.

I onda u završnici prvog poluvremena šok za navijače Liverpula - Rebić u 42. i Dijas dva minuta kasnije donose prednost gostujućoj ekipi.

liverpul Milan

Ipak, Liverpul nakon četiri minuta igre u drugom dijelu stiže do izjednačenja - Salah se nakon sjajne asistencije Origija iskupio za promašeni penal, a onda je Henderson fantastičnim udarcem u 68. minutu postavio konačan rezultat.

U drugom meču ove grupe Atletiko Madrid i Porto igrali su bez golova.

A prava goleada viđena je u Mančesteru gdje je Siti savladao Lajpcig - 6:3.

Za domaće su pogađali Ake, Marez, Griliš, Kanselo, Žezus, dok je autogol postigao igrač gostiju Mukijele. Na drugoj strani blistao je Nkunku, koji je upisao het-trik.

Rival Sitiju za prvo mjesto u grupi, PSŽ nije uspio da dođe do pobjede na gostovanju Klub Brižu - 1:1.

Trener francuske ekipe Maurisio Poketino izveo je tim sa Mesijem, Nejmarom i Mbapeom, ali je gol za PSŽ postigao Erera.

Izjednačio je Vanaken.

Real Madrid je u finišu stigao do pobjede nad Interom u Milanu - 1:0. Gol za Madriđane postigao je Rodrigo u 89. minutu nakon asistencije Kamavinge.

Ajaks je u Lisabonu sa 5:1 savladao Sporting. Blistao je napadač "kopljanika" Sebastijan Aler, koji je postigao četiri pogotka.

Ranije danas Borusija Dortmund je sa 2:1 savladala Bešiktaš, dok je Šerif bio bolji od Šahtjora - 2:0.

Drugo kolo na programu je 28. i 29. septembra.

Izmjena: 23:11h
22:50h

Završen je meč Briža i PSŽ-a - 1:1.

22:48h

U finišu meča poveo je i Real Madrid protiv Intera. Gol je postigao Rodrigo nakon asistencije Kamavinge.

22:44h

Siti - Lajpcig 6:3. Pogodio je i Žezus.

22:33h

Lajcpig je smanjio na 4:3 protiv Sitija još jednim golom Nkunkua, ali su domaći odmah uzvratili i postigli peti pogodak. Strijelac Kanselo.

22:25h

Preokret na "Enfildu" - Liverpul protiv Milana vodi 3:2.

Gol je postigao Džordan Henderson. Sjajan udarac sa oko 20 metara.

22:24h

Ajaks vodi 5:1 protiv Sportinga u Lisabonu, a Aler je postigao četvrti gol na večerašnjem meču.

22:15h

Siti ponovo ima dva gola prednosti protiv Lajpciga - 4:2.

Mrežu je zatresao Džek Griliš.

22:12h

Het-trik Alera, Ajaks protiv Sportinga vodi 4:1. Prethodno je nakon intervencije VAR-a ponitšen gol domaćoj ekipi.

22:11h

Lajpcig je smanjio protiv Sitija, sada je 3:2, još jedan gol Nkunkua.

22:09h

Salah je večeras nakon četiri godine promašio penal u dresu Liverpula.

Prethodni put bio je neprecizan 2017. protiv Hadersfilda.

22:05h

Nije dugo Milan bio u prednosti na "Enfildu". Nakon samo četiri minuta igre u drugom dijelu Liverpul je izjednačio, a gol postigao Mohamed Salah.

Salahu je sjano asistirao Divok Origi.

21:49h

Siti vodi 3:1 protiv Lajpciga - gosti su smajili u 42. minutu preko Nkunkua, a onda je Marez pogodio za "građane".

21:42h

U finišu prvog poluvremena Milan je uspio da preokrene protiv Liverpula i sada vodi 2:1.

Prvo je Rebić nakon sjajne kombinacije u 42. minutu savladao Alisona, a onda dva minuta kasnije i Dijas.

21:33h

Sporting je smanjio protiv Ajaksa - 1:2.

Gol za lisabonske "lavove" postigao je Paulinjo.

21:29h

Siti vodi 2:0 protiv Lajpciga, Mukijele je postigao autogol.

21:27h

Klub Briž je izjednačio protiv PSŽ-a, gol je postigao Vanaken.

Gol belgijske ekipe pogledajte ovdje.

21:18h

Vodi i Mančester siti protiv Lajpciga nakon gola koji je postigao štoper Nejtan Ake.

Očekivano Ake je postigao gol nakon prekida.

21:17h

PSŽ vodi protiv Klub Briža, a gol nijesu postigli ni Nejmar, ni Mbape, ni Mesi već Ander Erera.