Nokaut: Budućnost izgubila od Jezera, nezapamćeno posrtanje na domaćoj sceni

46842 pregleda 277 reakcija 69 komentar(a)

Budućnost je nokautirana, na koljenima - aktuelni šampion poražen je pod Goricom od Jezera 1:0.

Nakon što su izgubili od Sutjeske u derbiju u prošlom kolu, "plavi" su očekivali sigurne bodove. Dobili su još jedan "šamar" u dramatično lošoj sezoni, koja je počela evropskim debaklom, a nastavila nezapamćenim posrtanjem na domaćoj sceni.

Od moguća 24 boda, Budućnost je osvojila samo devet, sa tendencijom da od nedjelje ima 13 manje od lidera iz Nikšića.

Tim Aleksandra Nedovića je izgubio meč onako kako ga gube ekipe u krizi.

Posjed, dominacija, napadi - ali nedovoljno dobri, energični, bez prave reakcije u završnici, bez samopouzdanja i bez sigurnosti u odbrani.

FK Budućnost FK Jezero

U prvom poluvremenu je iz opsade gola gostiju najbliži bio Ivanović, koji je udarcem glavom pogodio stativu.

Sa druge strane, Jezero je iz prvog ulaska u šesnaesterac, u 37. minutu, došlo do gola. Dobro je Račić lansirao Mamadua Mendija, štoper domaćih Babić loše procijenio loptu i sporo reagovao, a Senegalac pogodio za 0:1.

U posljednjim trenucima poluvremena moglo je da bude i 0:2, ali je Vlaisavljević loše reagovao u dobroj, praktično zicer situaciji.

Budućnost je i u nastavku imala posjed, imala je i akcije, stvarala šanse.

Mijović je pogodio prečku, a golman Jezera Asanović refleksnom reakcijom zaustavio Petrovića, koji je šutirao glavom sa svega četiri metra...

FK Budućnost - FK jezero

To je ujedno bila i posljednja prilika, iako je do kraja ostalo skoro pola sata.

I to govori u kakvoj je krizi Budućnost...