Tigar se vratio poslije osam godina: Falkao strijelac na debiju za Rajo Valjekano

9491 pregleda 0 komentar(a)

Radamel Falkao se poslije osam i po godina vratio u Španiju i povratak obilježio golom.

Popularni kolumbijski Tigar pogodio je na debiju u dresu Rajo Valjekana u pobjedi svog tima nad Hetafeom 3:0.

Ušao je u 71. minutu, deset minuta kasnije postigao pogodak dijagonalom sa 13-14 metara iskosa sa desne strane.

Gol možete pogledati ovdje.

Falkao je došao u mali madridski klub posljednjeg dana prelaznog roka, kao slobodan igrač iz Galatasaraja.

U La Ligi je blistao igrajući dvije sezone u Atletiku - postigao je 52 gola, posljednji u maju 2013. protiv Selte.

Preselio se zatim u Monako, pa u Mančester junajted, Čelsi i Galatasaraj, a vratio se u Španiju kao 35-godišnjak očito željan golova.

Rajo je ostvario drugu pobjedu, a nakon pet kola ima i dva poraza i remi.

Svih 90 minuta danas je igrao Esteban Saveljić, nekadašnji i nesuđeni crnogorski reprezentativac.