Liverpul lako sa Palasom, samo bod za Siti, prvi poraz Evertona

Arsenal slavio drugi put zaredom, ponovo 1:0

17894 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 18.09.2021. 20:28h

Liverpul nije bio ubjedljiv protiv Kristal Palasa, ali nije ni naišao na velike probleme, pa pobjeda nije dolazila u pitanje.

"Redsi" su slavili 3:0 na "Enfildu", a dileme oko pobjednika su otklonili napadači - Sadio Mane u finišu prvog poluvremena, te Mohamed Salah desetak minuta prije kraja.

U finišu se atraktivno upisao i Keita.

Liverpulu je ovo četvrti trijumf u pet kola Premijer lige, ima i remi sa Čelsijem...

A Mančester siti je imao mnogo komplikovaniji posao, na kraju je i morao da se zadovolji remijem (0:0) protiv Sautemptona na "Etihadu".

"Sveci" su u većem dijelu meča i bili opasniji, u 60. minutu su i dobili penal nakon duela Kajla Vokera i Adama Armstronga, ali je nakon VAR-a poništen.

Desnom beku Sitija je tada poništen i crveni karton koji je prethodno dobio...

Arsenal je pobijedio drugi put zaredom, opet 1:0.

Trijumf na gostovanju Barnliju mu je donio Norvežanin Martin Edegard majstorijom iz slobodnog udarca.

Nakon pet kola je na nuli ostao Norič, koji je poražen i od Votforda - 1:3 na "Kerou roudu".

Everton, koji je do ovog kola bio na diobi prvog mjesta, ubjedljivo je izgubio od Aston Vile - 3:0.

Mati Keš, autogol Luke Dinja i Lion Bejli nanijeli su timu Rafaela Benitesa prvi poraz u sezoni.

Ranije danas je Brentford bio bolji od Vulverhemptona u gostima (2:0).