Prvi neuspjeh Rome u sezoni: Hrvat na debiju nadmudrio Murinja, kiksao i Lacio

"Vučica" izgubila u Veroni, Macariju bod na debiju na klupi Kaljarija

10291 pregleda 0 komentar(a)

Prvi put u sezoni Roma nije pobijedila.

Euforija je splasnula poslije duela s Veronom, ekipom koja do danas nije imala ni bod i koja je poslije tri kola smijenila trenera Euzebija di Franćeska.

"Vučica" je na "Bentegodiju" izgubila 3:2 i prekinula niz od šest trijumfa u svim takmičenjima (Seriji A, kvalifikacijama i grupnoj fazi Lige konferencija), iako je na poluvremenu imala prednost.

Pogodio je maestralno petom Lorenco Pelegrini, izgledalo je da Žoze Murinjo po provali oblaka u gradu Romea i Julije neće propustiti šansu da nastavi trijumfalan niz.

"Znao sam da Verona ima kvalitet koji će jednom da ispliva", rekao je Murinjo.

I zaista je isplivao u nastavku, jer je domaćin već do 54. minuta preokreta preko Antonjina Baraka i Đanluke Kaprarija.

U 58. je Roma izjednačila autogolom Ivana Ilića, da bi pobjedu Veroni donio fantastičnim pogotkom Davide Faraoni.

"U drugom dijelu smo loše čitali situacije na terenu. Jednostavno smo ušli u ritam koji odgovara rivalu, a ne nama. Zato smo i izgubili, a mislim da to nismo smjeli da dozvolimo", istakao je Portugalac.

Novi trener Verone je Igor Tudor. Bolji debi Hrvat nije mogao da zamisli.

"Imamo jak karakter. Kada primite onakav gol za 2:2 nije lako krenuti naprijed i juriti trijumf", rekao je Tudor.

Ni drugi rimski klub nije pobijedio - Lacio je osvojio samo bod protiv Kaljarija na "Olimpiku" (2:2).

Ćiro Imobile je petim pogotkom u sezoni donio prednost domaćinu, uslijedio je preokret (Žoao Pedro i Keita Balde), a konačan rezultat je postavio Danilo Kataldi.

Tako je još jedan trener-debitant - Valter Macari - zaustavio favorita u prvom meču po povratku na klupu.

"Čestitam igračima na reakciji poslije nekoliko dana pakla u kojima ih je javnost maltene bombardovala kritikama", poručio je Macari.

Adam Marušić je u sastavu Lacija bio na terenu posljednjih petnaestak minuta.

Sampdorija je lako izašla na kraj s Empolijem (3:0), dok je prvu pobjedu upisala Specija, i to u gostima protiv Venecije (2:1).