Srbija rutinski savladala Kinu, Brazil nadmoćan protiv Japana

Brazil, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.11.2017. 14:09h

U prvom meču nakon plasmana na Svjetsko prvenstvo i odlaska Slavoljuba Muslina sa klupe, selekcija Srbije savladala je Kinu u gostima 2:0.

Srpski tim je odigrao korektnu utakmicu, protiv motivisanog rivala, koga vodi Marćelo Lipi, slavio zahvaljujući znatno većem igračkom kvalitetu, kao i takmičarskom iskustvu.

Adem Ljajić je doveo goste u vođstvo u 20. minutu, udarcem sa 12-13 metara, uz očajnu reakciju kineskih defanzivaca.

Domaćin je imao nekoliko dobrih šansi, opasne udarce zaustavio je golman Rajković, prije nego što je Mitrović postavio konačan rezultat, udarcem glavom na centaršut Živkovića.

U timu Srbije konačno je debitovao Sergej Milinković-Savić, zvijezda Lacija, koga Muslin nije pozivao tokom kvalifikacija za Mundijal.

Srbiju na azijskoj turneji očekuje i meč sa Južnom Korejom, koja je danas savladala Kolumbiju 2:1.

U Aziji je i Brazil, koji je savladao Japan 3:1.

Nejmar je u desetom minutu pogodio, a sedam minuta kasnije promašio penal.

Do poluvremena su Marselo i Gabrijel Žezus donijeli veliku prednost gostima.

Poraz Japana, čiji je selektor Vahid Halilhodžić, ublažio je Tomoaki Makino u 63. minutu.