Juve se izvukao protiv Specije i pobjegao iz zone ispadanja

"Stara dama" slavila 3:2 i upisala prvu pobjedu u Seriji A ove sezone

5679 pregleda 2 komentar(a)

Fudbaleri Juventusa upisali su prvu pobjedu u Seriji A ove sezone - "Stara dama" je večeras, u 5. kolu, u gostima savladala Speciju 3:2.

U meču punom preokreta Juve je stigao do tri boda, koja ga dižu iznad opasne zone.

Juventus

A junak večerašnjeg trijumfa je Holanđanin, Matajs de Liht, koji je zatresao mrežu Specije u 72. minutu.

Juve je poveo u 28. minutu golom Mojzea Kina, ali je Specija uspjela da preokrene i golovima Đasija u 33. i Artiste u 49. minutu dođe do vođstva.

Djelovalo je tada da Juve klizi ka još jednom kiksu, ali je u 66. minutu izjednačio Kjeza, a onda i De Liht preokrenuo i ekipi donio prva tri boda u Seriji A ove sezone.

Ipak, trenera Masimilijana Alegrija mora da zabrine igra u defanzivi. Juve je u prvih pet kola primio osam pogodaka što je drugi put u posljednjih 60 godina. Gori učinak torinski crno-bijeli su u sezoni 2010/2011 kada su primili devet golova u prvih pet utakmica.

Mreža Juventusa zatresla se makar jednom na 19 posljednjih utakmica u Seriji A. Klupski rekord je 21 meč iz 1955. godine.

U narednom kolu Juventus dočekuje Sampdoriju.

Prvi bod u sezoni osvojila je Salernitana, koja je gubila od Verone 2:0, ali je na kraju uspjela da izjednači - 2:2.