Napoli pregazio i Sampdoriju, Lacio iz penala do boda u Torinu

"Azuri" ubjedljivi za petu pobjedu u isto toliko mečeva, Imobile sačuvao Rimljane poraza

4182 pregleda 0 komentar(a)
Dvostruki strijelac za "azure": Osimen, Foto: Reuters

Ne postoji ekipa u Seriji A koja u ovom trenutku može da parira Napoliju.

Peta "žrtva" na startu sezone je Sampdorija - "azuri" su u Đenovi slavili rezultatom 4:0.

Pet pobjeda, 14 datih i samo dva primljena gola - Lućano Spaleti je sklopio paklenu ekipu koja se nakon nešto više od mjesec koliko traje prvenstvo u Italiji profilisala kao najveći konkurent Interu u borbi za Skudeto.

Viktor Osimen je načeo domaćina na "Marasiju" u 10. minutu, a onda je u finišu prvog poluvremena Napoli kaznio Sampdoriju za promašaje i poveo 2:0 golom Fabijana Ruisa.

U nastavku dileme nije bilo, jer je Napoli već do 59. minuta vodio 4:.

Opet se upisao Osimen, a nakon njega i Pjotr Zjelinski, pa je Napoli treći put u istoriji počeo sezonu sa pet trijumfa.

A Lacio (Adam Marušić je bio na terenu do 62. minuta) nakon dvije startne pobjede je neočekivano ušao u krizu.

Izgubio je od Milana, pa remizirao sa Kaljarijem, a sada je - samo tri dana pred veliki derbi sa Romom - srećno stigao do boda u Torinu.

Bilo je 1:1 - "granata" je vodila golom Hrvata Marka Pjace, poravnao je Ćiro Imobile u 91. minutu iz penala koji je iznudio Vedat Murići.