Opet nemoć i opet remi: Barsina nula u Andalusiji

Katalonci odigrali bez golova na gostovanju Kadisu

3921 pregleda 4 komentar(a)

Težak dan je iza Ronalda Kumana. Počeo je tako što se uveliko spekulisalo o njegovom odlasku iz Barselone, a završio je još gore po Holanđanina - nije pobijedio, čak je i isključen.

Barsa je remizirala i drugi put u četiri dana, sada protiv Kadisa (0:0), pa nema dileme da će priče o smjeni iskusnog trenera biti još glasnije.

Vjerovatno će do nje i doći u naredna 24 sata, jer je i predsjednik kluba Đoan Laporta rekao da "i njegovo strpljenje zna za granice".

Bio je ovo treći neriješen rezultat "blaugrane" u pet mečeva, a ima i dva trijumfa.

Povezani članci

23. Septembar 2021.

Kumanu odbrojani dani, jedan kandidat sam sebe otpisao

Barsa je uradila malo toga u Andalusiji, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je praktično bila bezopasna.

Katalonci su krenuli na gol rivala u nastavku, imali i dvije ozbiljne šanse preko Memfisa Depaja, a onda ih je presjekao drugi žuti karton koji je dobio Frenki de Jong u 65. minutu.

Od tog momenta pa sve do 94. minuta Barsa nije zaprijetila, kada je meč-loptu imao ponovo Depaj.

U sastavu Kadisa nije bilo crnogorskog reprezentativca Milutina Osmajića.