Manja Borusija danas veća, Lajpcig raspucan protiv Herte, prvi poraz "vukova"

Borusija Menhengladbah dobila Borusiju Dortmund, Lajpcig slavio sa 6:0, Volfsburg izgubio u Hofenhajmu (3:1)

11517 pregleda 1 komentar(a)

U utakmici dvije Borusije, slavila je manje trofejna i poznata. Borusija Dortmund poražena je u Menhengladbahu - 1:0.

Jedini gol postigao je Švajcarac Denis Zakarija u 37. minutu.

Tri minuta kasnije je Mahmud Dahud spario žute kartone, a Dortmund s igračem manje i bez Erlinga Halanda, koji nije bio u zapisniku, nije uspjela da se izbori ni za bod.

Lajpcig je u 6. kolu slavio tek drugi trijumf, ali kakav! Na "Red Bul areni" deklasirao je Hertu sa 6:0.

U ekipi gostiju nije bilo povrijeđenog Stevana Jovetića. Nkunku je dao prvi gol, ukupno dva.

Domaće ekipe su od pet utakmica slavile u četiri, jedino je remi u Frankfurtu supio da izvuće Keln - 1:1.

Bajer je salvio protiv Majnca sa 1:0, a Union identično protiv Arminije.

Hofenhajm je uspio da Volfsburgu nanese prvi praz, iako su gosti vodili od 25. minuta. U nadkonadi poluvremena Kramarić je izjednačio da bi pobjedu potpisali Baumgartner i Kaderabek.