Evropski fudbalski ponedjeljak: Brajton u 95. minutu stigao do boda, Selta u 94. do pobjede, remi Venecije i Torina

Završena još jedna runda u evropskim fudbalskim ligama

12129 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Kristal Palasa i Brajtona remizirali su večeras (1:1) u 6. kolu Premijer lige.

Palas je poveo u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Vilfrid Zaha realizovao penal. Prethodno je Trosar oborio Galagera.

Brajton je do boda stigao u 95. minutu, a gol je postigao Mopaj.

Kristal Palas ima šest bodova i nalazi se na 15. poziciji, dok je Brajton 6. sa 13 poena. Isti broj bodova kao i Brajton imaju Mančester siti, Mančester junajted, Čelsi i Everton, ali Brajton ima najslabiju gol razliku.

Palas u narednom kolu dočekuje Lester, dok je Brajton domaćin Arsenalu.

A u italijanskoj Seriji A večeras je takođe kompletirano 6. kolo. Posljednji meč odigrali su Venecija i Torino i podijelili bodove -1:1.

Torino je poveo u 56. minutu golom Brekala, konačan rezultat postavio je Aramu sa penala u 78. minutu.

Venecija je u zoni ispadanja i na 18. mjestu ima četiri boda, dok je Torino sa osam bodova na 9. mjestu.

U narednom kolu Venecija gostuje Kaljariju, Torino dočekuje Juventus.

U španskoj La Ligi 7. kolo završeno je utakmicom Selte i Granade u Vigu. Na "Balaidosu" je slavio domaćin 1:0, a jedini gol postigao je Denis Suares u 94. minutu.

Selta je mogla ranije do pogotka, ali je Jago Aspas u 77. minutu promašio penal.

Selta je 13. sa sedam bodova i u narednom kolu gostuje Elćeu, dok Granada, koja na 18. poziciji ima tri poena, dočekuje Sevilju.