Palmeiras će braniti titulu u Južnoj Americi

3337 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Palmeirasa, Foto: Reuters

Prvi finalisti Kopa Libertadores su fudbaleri brazilskog Palmeirasa.

Revanš polufinalna utakmica dva brazilska kluba, Atletiko Mineira i Palmeirasa, završila je 1:1 i Palmeiras je prošao dalje zbog pogotka u gostima, pravila koje još važi u Južnoj Americi. Prva utakmica završena je 0:0.

Nakon prvog dijela bez golova u 52. minutu je Čileanac Eduardo Vargas doveo Atletiko Mineiro u vođstvo.

U 68. minutu Dudu je postavio konačnih 1:1, dovoljnih Palmeirasu za drugo uzastopno finale.

Palmeiras je prošle sezone osvojio Kopa Libertadores pobjedom protiv Santosa u finalu od 1:0.

Portugalac Abel Fereira, trener Palmeirasa, postao je prvi Evropljanin koji je vodio jednu južnoameričku ekipu do dva finala.

U finalu Palmeiras čeka pobjednika meča Flamengo - Barselona Gvajakil. U prvom duelu Flamengo je kod kuće slavio 2:0. Revanš je u noći između srijede i četvrtka u Ekvadoru.