Ronaldo: Zbog ovoga sam se vratio

Portugalac protiv Viljareala postigao gol za pobjedu u 95. minutu

5894 pregleda 1 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Reuters

Oboren još jedan rekord i gol za pobjedu - Kristijano Ronaldo je obilježio još jedno veče u Ligi šampiona.

Fudbaler Mančester junajteda pogodio je sinoć u 95. minutu mrežu Viljareala, donio ekipi tri boda (2:1) i izazvao erupciju na "Old Trafordu".

"Zbog ovoga sam se vratio. Nedostajao mi je kub. Ovdje sam ispisao istoriju i želim to još jednom da uradim", poručio je Portugalac nakon meča.

A Ronaldo je sinoć još jednom ispisao istoriju. Odigrao je 178. meč u Ligi šampiona, prestigao Ikera Kasiljasa i postao igrač sa najviše nastupa u ovom takmičenju.

Ronaldo je sinoć postigao 12. gol u karijeri u Ligi šampiona u 90. minutu ili kasnije. To je duplo više od sljedećeg na listi. A sljedeći je Lionel Mesi.

Tri od tih 12 golova donijeli su pobjedu ekipama za koje je Portugalac igrao. Po tome se izjednačio sa Serhiom Aguerom.

"Da nijesmo pobijedili teško bismo prošli grupnu fazu. Sada je sve moguće", smatra Portugalac.

Junajtd u narednom kolu, 20. oktobra dočekuje Atalantu.