Partizan i Gent grabe ka nokaut fazi, Roma silna u Ukrajini

"Crno-bijeli" golovima Lazara Marković savladali estonsku Floru

6337 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Partizana nisu dozvolili iznenađenje u drugom kolu Lige konferencija, samim tim su i napravili korak ka plasmanu u nokaut fazu.

Nakon pobjede nad Anortozisom na Kipru (2:0), "crno-bijeli" su u Humskoj identičnim rezultatom savladali estonsku Floru.

Gosti su imali prvu šansu na meču, a onda se pitao Partizan - Lazar Marković je u 20. minutu pogodio glavom iz peterca, potom se upisao i u 42. uz pomoć odbrane Flore.

Igor Vujačić je odigrao cijeli meč za Partizan, dok je Aleksandar Šćekić bio na terenu posljednjih desetak minuta.

Kao i Partizan, maksimalan učinak u grupi B ima i Gent.

Belgijanci su kod kuće bili bolji od Anortozisa - 2:0.

Roma je poraz od Lacija u derbiju donekle zaliječila ubjedljivim trijumfom u Ukrajini nad Zorjom - bilo je 3:0, pogađali su Stefan El Šaravi, Kris Smoling i Tami Ejbraham.

Jermenski Alaškert, tim našeg Dejana Boljevića, izgubio je kod kuće od Helsinkija - 4:2 i ostao na nuli poslije dvije runde.