Spektakl na "Enfildu": Šampion "poništio" majstorije Moa Salaha

Nije bilo pobjednika u derbiju - Liverpul protiv Sitija 2:2

6312 pregleda 0 komentar(a)

Liverpul i Mančester siti rijetko kada razočaraju u međusobnim okršajima, nisu "izdali" ni u derbiju 7. kola Premijer lige.

Na "Enfildu" su viđena četiri gola, nije bilo pobjednika - 2:2, pa je Čelsi sam na vrhu nakon sedam rundi elitnog engleskog fudbala.

Siti je dominirao u prvom poluvremenu, tri puta je Alison Beker sprečavao šampiona da povede, a onda je početkom nastavka to uradio Liverpul.

Mohamed Salah je majstorski prošao po desnoj strani, asistirao Sadiju Maneu, a ovaj bez problema matirao Edersona Moraeša.

"Građani" su poravnali preko Fila Fodena, ali je Salah bio spreman na sve - nakon asistencije uslijedio je i njegov pogodak.

I to kakav - igrao se 76. minut kada se prvo poigrao sa Bernardom Silvom, onda i Ajmerikom Laportom, prije nego je slabijom desnom nogom zatresao mrežu.

Ni to nije bilo dovoljno "redsima" da sruše prvaka Engleske koji je do zasluženog remija stigao u 81.

Opet je Foden bio napast za odbranu rivala, odigrao je povratnu loptu ka Kevinu de Brujneu, a ovaj sa ivice kaznenog prostora uz pomoć Žoela Matipa postavio konačan rezultat.