Crna Gora sa Gibraltara dobila nadu za Katar, u Oslu na sve ili ništa

Crna Gora ima 11 bodova, dva manje od Turske, a tri od Norveške, gostuje 11. oktobra, a pet od Holandije

40520 pregleda 54 reakcija 17 komentar(a)
Ažurirano: 08.10.2021. 22:45h
Završeno
22:34h

Crna Gora je ispunila cilj na Gibraltaru, slavila 3:0 i nastaviće da se bori za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Nakon sedam mečeva, "sokoli" imaju 11 bodova, dva manje od Turske, tri od Norveške, a pet od Holandije.

U ponedjeljak gostuju Norveškoj i to je sada "meč istine" - ako pobijedi Crna Gora leti visoko, ako osvoji bod zadržaće teorijske šanse, a ako izgubi oprostiće se od drugog mjesta.

Holandija je večeras slavila u Letoniji 1:0, Turska i Norveška igrale su 1:1.

Crna Gora je na Gibraltaru imala plan i ispunila ga.

Adam Marušić je pogodio već u sedmom minutu i otvorio vrata pobjede.

Fatos Bećiraj je iz penala povisio na 2:0 u finišu poluvremena, a u 68- minutu zatvorio meč.

Loša stvar u pobjedi su povrede Stefana Mugoše i Aleksandra Šćekića.

Stevan Jovetić je bio na klupi, za utakmicu u Oslu u kombinaciji je i Uroš Đurđević.

22:29h

Nema promjena na mečevima Letonija - Holandija 0:1 i Turska - Norveška 1:1.

22:19h

Novi igrači na terenu - Nikola Vukčević, Janković i Jovović.

Izašli su Marušić, Hakšabanović i Kosović.

22:14h

68. minut - 3:0. Drugi gol Fatosa Baćiraja, 14. u nacionalnom timu. Sjajan centaršut Hakšabanovića sa lijeve strane, lijep gol glavom rekordera po broju mečeva u nacionalnom timu.

Izmjena: 22:17h
22:06h

Žuti karton za Tomaševića, ali prvi u ciklusu tako da može da igra protiv Norveške.

Podsjetimo, u ekipi nema dva centralna defanzivca, Savića i Simića, a pored Tomaševića i Vujačića, na raspolaganju je samo Drešković.

22:04h

Ništa se nije promijenilo u odnosu na prvo poluvrijeme, Crna Gora drži loptu, Gibraltar je bez ofanzivnog potencijala.

Najvažnije je, čini se, da se izbjegne mnogo duela do kraja, dva igrača su već zbog povreda morala da izađu - Mugoša i Šćekić.

21:56h

Umjesto Šćekića na terenu je Božović.

21:55h

Počelo je 2. poluvrijeme i to povredom Šćekića. U finišu prvog dijela zbog povrede je izašao i Mugoša.

Aleksandar Šćekić
21:36h

Poluvrijeme. Crna Gora vodi 2:0. Marušić je načeo Gibraltar u sedmom minutu, a Bećiraj iz penala u 44. duplirao prednost.

Razlika u kvalitetu je velika, u nastavku ne bi trebalo, ni smjelo da bude ni najmanjih problema.

Holandija vodi u Letoniji 1:0, Turska i Norveška su nakon 45 minuta na 1:1.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore
Izmjena: 21:48h
21:35h
21:34h

Poluvrijeme je završio udarcem Hakšabanović. Bećiraj je dobio žuti karton zbog prigovora, nepotrebna nervoza kod 2:0.

21:31h

Mugoša je morao da izađe, nije mogao da nastavi nakon starta Goldvina, mijenja ga Osmajić.

21:30h

Norveška je izjednačila protiv Turske, golom Kristijana Torstveda.

21:28h

44. minut - dugo se ukazivala pomoć Mugoši, Fatos Bećiraj je zadržao mirnoću - 2:0.

Fatos Bećiraj
Izmjena: 21:54h
21:25h

41. minut - penal za Crnu Goru, zbog grubog faula golmana Goldvina nad Mugošom, koji je umakao neočekivano visoko postavljenoj odbrani domaćih, na pas Šćekića.

Goldvin je dobio žuti karton.

Mugoša, Stefan Mugoša
Izmjena: 21:52h
21:24h

Utakmica bez ritma i uzbuđenja. Srećom, Crna Gora vodi zahvaljujući majstorstvu Marušića - od gola "sokoli" samo su jednom probili odbranu domaćina.

21:17h

32. minut - Bećiraj je dobro probio do gola Gibraltara, vratio loptu do Mugoše, koji je nije zahvatio kako je želio.

21:05h

20. minut - mnogo je igrača Gibraltara u bloku, teško je naći put do opasne zone. Marušić je pokušao sa 17-18 metara po vještačkoj travi, siguran golman Goldvin.

21:03h

Holandija je golom Dejvija Klasena povela protiv Letonije.

21:00h

Kontrola Crne Gore od početka meča, plan se sprovodi, rani gol bi trebalo da olakša situaciju.

Gibraltar je protiv Holandije odolijevao do 42. minutu, na kraju primio sedam golova, Turska je sva tri pogotka dala u drugom dijelu.