Holandija drži sve pod kontrolom, Hrvati i Rusi za prvo mjesto, Njemci blizu Mundijala

Hrvatska i Rusija definitivno će odlučivati o direktnom putniku u Katar iz grupe H, Njemačka je na korak od prvog mjesta u grupi J, epilog je prvog dana sedme runde kvalifikacija za Mundijal.

5355 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Letonija - Holandija, Foto: REUTERS

Holandija nije briljirala u Letoniji, ali je ostvarila cilj - lijepim volej udarcem Dejvija Klasena slavila 1:0 i učvrstila se na prvom mjestu grupe G.

Holanđani kontrolišu situaciju u grupi, veliki su favoriti za direktan plasman na Mundijal.

Norveška, bez dva napadača Halanda i Sorlota, uzela je bod u Turskoj 1:1.

Domaćin je poveo preko Akturkoglua, a izjednačio je Torstved.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hrvati su lagano došli do pobjede na Kipru 3:0, golovima Perišića u finišu prvog poluvremena, Gvardiola u 80. minutu i Livaje u sudijskom dodatku. Modrić je promašio penal u 54. minutu.

Duel Rusije i Slovačke odlučio je autogol Škrinjara - 1:0 za "zbornaju", koja ima 16 bodova, koliko i Hrvatska.

Slovenija je nakon pobjede na Malti 4:0 došla do desetog boda.

Njemačka se mučila protiv Rumunije, ali slavila preokretom 2:1, koji su, nakon gola Hadžija za 0:1, potpisali Gnabri i Miler.

"Elf" je ubjedljivi lider sa 18 bodova, a gužva je za drugo mjesto.

Sjeverna Makedonija, koja je slavila u Lihtenštajnu 4:0, i Jermenija (1:1 na gostovanju Islandu) imaju po 12, Rumunija je osvojila deset.