Nemilosrdna Argentina pokvarila Godinov jubilej

"Gaućosi" 191. put u istoriji igrali protiv Urugvaja i upisali 89. pobjedu u međusobnim mečevima, jer su slavili 3:0

4404 pregleda 0 komentar(a)

I poslije 10. utakmice, Argentina je neporažena u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

"Gaućosi" su sinoć 191. put u istoriji igrali protiv Urugvaja i upisali 89. pobjedu u međusobnim mečevima, jer su slavili 3:0.

Vođstvo domaćima je srećno donio Lionel Mesi u 38. minutu, da bi u 44. na 2:0 povisio Rodrigo de Paul.

Konačnih 3:0 postavio je Lautaro Martines u 62. minutu.

Urugvajci su imali nekoliko šansi, ali je blistao golman Argentine, Emilijano Martines.

"Emi je napredovao od osvajanja Kopa Amerike i sada je jedan od najboljih golmana na svijetu. U to nema nikakve sumnje", poručio je Mesi.

I Brazil je još neporažen, a sinoć je na gostovanju Kolumbiji upisao tek drugi remi (0:0), uz osam pobjeda.

Čile je golovima Bena Breretona u 69. i Maurisija Isle u 72. minutu savladao Paragvaj 2:0 i sačuvao nadu da može do Katara.