"Sokoli" izgubili od Norveške: San o baražu srušen u Oslu

Završeno
22:37h

Završena je utakmica u Oslu, Crna Gora je izgubila od Norveške 2:0.

Nakon ovog meča srušen je san o mogućem učešću u baražu, budući da Norvežani imaju šest bodova više i bolji međusobni skor od Crne Gore.

Norvežani su poveli u 19. minutu golom Eljunusija, kojem je asistirao Strandberg.

Strandberg je prilikom asistencije faulirao Vujačića, ali sudija nije svirao faul.

Konačan rezultat postavio je Eljunusi drugim pogotkom u samom finišu meča.

Crna Gora je uglavnom prijetila preko Jovetića, a najbolju šansu imala preko Marušića - fudbaler Lacija je nakon asistencije Jovetića izašao sam ispred golmana, ali je slabo primio loptu.

"Sokoli" su u 2. poluvremenu odigrali ofanzivno i agresivno, bili su opasniji i bolji rival, ali su meč završili bez šuta u okvir gola.

Lider na tabeli grup G je Holandija sa 19 bodova. "Lale" su večeras savladale Gibraltar 6:0.

Turska je u 98. minutu došla do preokreta i pobjede nad Letonijom - 2:1. Turci na 3. mjestu imaju dva boda manje od Norveške, a četiri više od Crne Gore.

Letonija je na 5. mjestu sa isto toliko bodova, dok je Gibraltar bez osvojenog poena.

Izmjena: 22:45h
22:35h

94. minut - Crna Gora završava meč sa igračem manje, isključen je Vešović.

22:25h

82. minut - selektor Radulović je sve karte bacio u napad. Ušao je Bećiraj umejsto Radunovića.

22:22h

81. minut - još jednom je pokušao Jovetić. Lopta ide preko gola.

22:18h

77. minut - ušao je Jovović umjesto Šćekića.

U Rigi je Letonija povela protiv Turske, ali su gosti brzo izjednačili. Holandija vodi 5:0 protiv Goibraltara, gol je postigao Danjuma.

22:14h

73. minut - uzbuđenje ispred Šarkićevog gola. Jonsen je šutirao, Tomašević sjajno reagovao. Norvežani su tražili penal, ali od toga nema ništa.

22:12h

71. minut - Vešović je šutirao, lopta otišla u korner. Nakon udarca iz ugla glavom pokušao Jovetić, ali lopta odlazi pored gola.

22:08h

67. minut - ulazi Uroš Đurđević umjesto Hakšabanovića.

22:05h

Holandija protiv Gibraltara vodi 4:0, gol je postigao Damfris.

22:04h

68. minut - žuti karton za Radunovića i Marušića.

21:59h

58. minut - najveća šansa za Crnu Goru - Jovetić je sjajno pronašao Marušića, koji je izašao ispred golmana, ali je slabo primio loptu. Bila je ovo sjajna prilika za "sokole".

Crna Gora opasnija u 2. poluvremenu.

21:57h

57. minut - još jedna prilika za domaće - Deli je šutirao, Šarkić odbranio.

21:52h

51. minut - šansa za Norvešku, Deli je proigrao Melinga, koji je ušao u kazneni prostor, ubacio loptu u peterac, ali srećom nikom od norveških igrača nije naletio na nju.

21:50h

49. minut - Igor Vujačić je dobio žuti karton. Selektor, Miodrag Radulović napravio je jednu izmjenu - Milutin Osmajić je ušao umjesto Nebojše Kosovića.

21:48h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:40h

Pogledajte momente iz prvog poluvremena, koje je zabilježio fotoreporter "Vijesti" Savo Prelević.

21:34h

U ostalim mečevima grupe G - Holandija - Gibraltar 3:0 i Letonija - Turska 0:0.

21:31h

Gotovo je 1. poluvrijeme, Norveška vodi 1:0 nakon gola Eljunusija, kojem je prethodio faul Strandberga nad Vujačićem.

Norvežani su od starta preuzeli inicijativu, imali veći posjed lopte i na odmor odlaze sa golom prednosti.

Na drugoj strani Crna Gora je uputila dva šuta, oba puta je pokušao Jovetić, ali je lopta završila pored gola.

21:25h

41. minut - ponovo je pokušao Jovetić, šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored gola. "Sokoli" su dva puta šutirali oba puta Jovetić.

21:13h

29. minut - vodi Norveška 1:0. Pedersen je ubacio loptu u šesnaesterac, Strandberg nadivsio Vujačića i asistirao Eljunusiju, koji je glavom matirao Šarkića.

Strandberg je prilikom asistencije povukao Vujačića, bio je to očigledan faul, ali sudija nije reagovao.

Izmjena: 21:22h