Brazilci na milimetar od Katara, blizu je i Argentina

"Karioke" ubjedljive protiv Urugvaja (4:1), Lautaro Martines sruši Peru, drama na meču Kolumbija - Ekvador

1938 pregleda 0 komentar(a)

Brazil i Argentina ostvarili su nove pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u zoni KONMEBOL.

Brazilci su u meču 12. kola u amazonskoj džungli, u Manausu, savladali Urugvaj sa 4:1, dok su Argentinci bili bolji od Perua 1:0 na stadionu "Antonio Vespućo Liberti" u Buenos Ajresu.

Na tabeli Brazil je ubjedljivo prvi sa 31 bodom i praktično je već na Svjetskom prvenstvu. Druga je Argentina sa 25, a slijede Ekvador sa 16, Kolumbija i Urugvaj sa po 15, Čile sa 13...

Na SP će se direktno plasirati prva četiri tima, dok će peti igrati plej-of sa reprezentacijom i druge konfederacije.

Brazil je poveo peko Nejmara u 10. minutu, da bi potom Rafinja sa dva gola - prvi u 19, drugi u 58. minutu, odveo domaće do nedostižnih 3:0. Pred kraj utakmice je Suares je u 77. minutu prvo smanjio na 3:1, da bi Gabriel Barbosa u 83. postavio koačnih 4:1.

Strijelac jedinog gola za Argentinu protiv Perua bio je Lautaro Martines u 43. minutu.

Napet meč odigrali su Kolumbija i Ekvador su u Barankili (0:0) pa je Ekvador zadržao bod predosti ispred "kafeterosa".

Kolumbijci su postigli gol u 10. minutu sudijskog dodatka, ali je pet minuta kasnije nakon velike gužve i tenzija arbitar poništio gol gledajući TV snimak, jer je Mina igrao rukom prije nego što je poslao loptu u mrežu.