"Milioneri" prate Bajern, "vukovi" u slobodnom padu

Frajburg je treći pobjedom u Volfsburgu

4768 pregleda 0 komentar(a)
Ne može bez njegovog potpisa: Levandovski, Foto: Reuters

Bajern je zadržao lidersku poziciju nakon 9. kola Bundeslige sa 22 boda, rutinskom pobjedom nad Hofenhajmom u Minhenu - 4:0.

Slavila je i Borusija Dortmund na gostovanju Arminiji - 3:1, pa je ostala na bod iza lidera.

Ulogu favorita opravdao je Lajpcig protiv fenejraša, Grojter Firta - 4:1, iako je gubio na poluvremenu.

Da kolo ne prođe bez iznenađenja pobrinuo se Frajburg, trijumfom u gostima Vofsburgu sa 2:0.

Bajern je do poluvremena goovima Gnabrija i Levandovskog stekao veliku prednost, koju su u nastavku duplirali Čupo Moting i Koman.

I Dortmund je imao dva gola prednosti do odlaska na odmor, pošto su u odsustvu Halanda pogađali Džan sa penala a potom Humels.

Čuveni defanzivac je tako postao jedini fudbaler koji je postigao najmanje po jedan gol u posljednjih 14 bundesligaških sezona.

U nastvaku je utrostručio prednost Belingem, nakon sjajne solo akcije.

Počasni gol za domaćina je u finišu dao Klos sa penala.

Firt, koji ima samo bod, poveo je na Red Bul areni preko Hrgote sa penala u 45, da bi osam minuta kasnije preokret potpisali Poulsen (47) i s penala Forsberg. Šobošlaji i Novoa Ramos su potvrdili trijumf.

Leinhart u prvom i Holer golom u drugom poluvremenu su potpisali četvrti uzastopni poraz "vukova", pa je Frajburg treći sa 19 bodova.