Milan preuzeo tron u čudnom meču - Bolonja s desetoricom od 0:2 do 2:2, pa herojski pala sa devetoricom

Presudio trenutak magije Ismaela Benasera, koji je u 84. minutu iz prve sjajno pogodio za 3:2. Konačnih 4:2 postavio Zlatan Ibrahimović u meču u kojem je ispisao istoriju Serije A

10245 pregleda 3 komentar(a)
Slavlje igrača Milana nakon gola Ismaela Benasera, Foto: Reuters

Na velikom odmoru se činilo da je sve gotovo, da će Milan prespavati na vrhu Serije A, ali je Bolonja imala drugačije planove.

Smogla je snage da sa igračem manje nadoknadi dva gola minusa, sjajno se branila kada je dobila još jedan crveni karton, ali je presudio majstorski gol Ismaela Benasera u 84. minutu, kojim je trasiran put ka konačnih 4:2.

Milan sada ima 25 bodova, jedan više od Napolija, koji sjutra gostuje Romi u derbiju 9. kola.

"Rosoneri" su na "Renato Dal'Ari" vodili 2:0 na poluvremenu golovima Rafaela Leaoa u 16. i Davida Kalabrije u 35. minutu, a od 20. su imali igrača više, jer je Adama Sumaoro kao posljednji igrač odbrane srušio portugalskog napadača.

Vjerovatno je Siniša Mihajlović u svlačionici održao isnpirativan govor, jer je njegov tim u nastavku priredio podvig za pamćenje.

Prvo je Zlatan Ibrahimović u 49. minutu dao autogol, da bi u 52. Musa Barou na asistenciju Roberta Sorijana izjednačio.

Samo šest minuta kasnije, i Sorijano je dobio crveni karton, pa je Bolonja morala do kraja da se brani sa devetoricom.

Milan se mučio, imao samo jednu šansu, ali je Lukaš Skorupski sjajno odbranio šut glavom Olivijea Žirua.

Marko Arnautović je propustio šansu za šokantni preokret, a onda je trenutak magije Alžirca rastužio domaće - poslije centaršuta se lopta odbila do ivice šesnaesterca, a Benaser iz prve zatresao ugao gola Bolonje.

Vezista rođen u francuskom Arlu je u 90. minutu i asistirao Ibrahimoviću, koji je postavio konačnih 4:2 u meču u kojem je ispisao istoriju Serije A.

Zanimljivo, Ibra je na 957 utakmica dao 566 golova, a prvi put u karijeri je zatresao sopstvenu mrežu.