Budućnost i Sutjeska rutinski, Rudar ubjedljiv, Dečić ide dalje, Mornar izgubio od Igala, Podgorica eliminisala Zetu

Iskra u gostima bolja od Koma, OFK Titograd eliminisao Jedinstvo

12207 pregleda 6 komentar(a)
Fudbaleri Budućnosti (arhiva), Foto: FK Budućnost
Ažurirano: 27.10.2021. 19:55h

Aktuelni osvajač Kupa, ekipa Budućnosti sigurnom pobjedom nad Jezerom (3:1) u osmini finala krenula je u odbranu trofeja u najmasovnijem takmičenju.

Podgorički "plavi" su danas u Danilovgradu bili sigurni, ubjedljivi i upisali petu vezanu pobjedu u svim takmičenjima.

Mrežu Jezera prvi je zatresao Vladan Adžić u 2. minutu na asistenciju Nemanje Sekulića. Do odlaska na odmor gol je postigao Viktor Đukanović, u 26. minutu nakon dodavanja Lazara Mijovića, a nakon njega u listu strijelaca upisao se i Miomir Đuričković u 75. minutu. Centrirao mu je kapiten Vasilije Terzić.

Gol za Jezero postigao je Mendi u 89. minutu.

Sigurna je bila i Sutjeska, koja je na gostovanju Bokelju primila gol i na kraju slavila 2:1.

Nikšićani su poveli u 3. minutu - Marko Vuković je centrirao, a Vladan Bubanja postigao gol na drugom uzastopnom meču.

Bokelj je izjednačio preko Valentina Rudovića u 33, a konačan rezultat i pobjedu ekipi Milije Savovića donio Božo Marković u 55. minutu. Markoviću je asistirao Vladimir Jovović.

Rudar je sa 3:0 bio bolji od tivatskog Arsenala. Dva gola postigao je Suraka Zakarija, a u listu strijelaca upisao se i Vučićević.

Dečić je golovima Camaja i Vuljaja savladao Petrovac 2:0, dok je identičnim rezultatom Podgorica savladala Zetu. Golove za ekipu sa "DG arene" postigli su Sentoku i Đajić.

Iskra je zahvaljujući pogotku Vilijana bila bolja od Koma, dok je u duelu drugoligaša OFK Titograd savladao Jedinstvo, nakon gola Šušića.

Igalo je nakon penala eliminisalo ekipu Mornara - 4:3. U regularnom dijelu nije bilo golova.

I u četvrtfinalu će se igrati jedan meč.