Sasuolo u nadoknadi šokirao Juventus, pobjeda Atalante u Đenovi

Juventus nakon deset kola ima 13 bodova manje od vodećeg Milana

2866 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Sasuola, Foto: Reuters

Fudbaleri Sasuola savladali su večeras u gostima Juventus 2:1 u 10. kolu Serije A i priredili veliko iznenađenje.

Sasuolo je do pobjede i senzacije došao u 95. minutu, a gol vrijedan trijumfa i tri boda postigao je Lopes.

Gosti su na "Alijanc stadionu" u Torinu vodili od 44. minuta, a strijelac je bio Fratesi. Juve je izjednačio u 76. minutu, kada je Mekeni na asistenciju Dibale savladao Konsiljija.

Činilo se da će ekipe podijeliti bodove, ali je Lopes u posljednjim sekundama zatresao mrežu torinskih crno-bijelih.

Nakon večerašnjeg poraza, Juve je na 6. poziciji sa 15 bodova i ima 13 poena manje od vodećeg Milana.

Atalanta je nakon preokreta savladala Sampdoriju 3:1.

Sampdorija je povela u 10. minutu preko Kaputa, a sedam minuta kasnije Askildsen je postigao autgol i Atalanti donio izjednačenje.

Preokret je režirao Zapata u 21. minutu, a konačan rezultat postavio Iličić u 95.

Udineze i Verona remizirali su na "Dačija areni" - 1:1. Domaći su vodili od 3. minuta golom Sakcesa, a bod Veroni donio je Barak sedam minuta prije kraja.