Nestvaran rezultat u Njemačkoj: Bajern primio pet golova i eliminisan iz Kupa

Već nakon 21 minuta bilo je 3:0 za Menhengladbah. To je prvi put da Bajern nakon 21 minuta igre u Kupu ima tri gola zaostatka

14248 pregleda 6 komentar(a)
Slavlje igrača Menhengladbaha, Foto: Reuters

Fudbaleri Bajern Minhena doživjeli su jedan od najubjedljivijih poraza u posljednjih nekoliko godina.

Bavarci su večeras u šesnaestini finala njemačkog Kupa izgubili od Borusije Menhengladbah 5:0.

Već nakon 21 minuta bilo je 3:0 za Menhengladbah, a strijelci su bili Kone u 2. i Bensebaini u 15. i 21. minutu. To je prvi put da Bajern nakon 21 minuta igre u Kupu ima tri gola zaostatka.

U drugom dijelu razigrao se Bril Embolo i golovima u 51. i 58. minutu postavio konačan rezultat.

Bajern je igrao u najjačem sastavu - u napadu je bio Robert Levandovski, iza njega Tomas Miler, Serž Gnabri i Liroj Sane, a u startnoj postavi bili su još Manuel Nojer, Benžamen Pavar, Dajo Upamekano, Lukas Ernandes, Alfonso Dejvis, Džošua Kimih i Leon Gorecka.

I Leverkuzen je eliminisan iz Kupa, nakon poraza od Karlsruea 2:1 na domaćem terenu.

Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Kueto u 5. i Čoi Kjung Rok u 63. minutu. Gol za "farmaceute" postigao je Frimpong u 54.