Penali kobni za Atletiko: Savić i Vukčević s klupe gledali uzbudljivi remi

Levante spriječio aktuelnog šampiona da osvoji tri boda

6515 pregleda 0 komentar(a)
Kunja je postigao prvi gol u dresu "kolćonerosa", Foto: Reuters

Atletiko Madrid je na gotovo svim gostovanjima ove sezone bio taj koji je u sudijskoj nadoknadi zadavao konačan udarac rivalima u La Ligi, ali od večeras se trend promijenio.

"Kolćonerosi" su izgubili dva boda u Valensiji protiv Levantea, i to golom domaćina iz penala u 91. minutu - 2:2.

Atletiko je dva puta vodio, a Levante, koji još nema trijumf, našao način da se vrati - oba puta je to uradio sa bijele tačke, oba puta preko Enisa Bardija, reprezentativca Sjeverne Makedonije.

Dijego Simeone je probao sve kako bi došao do pobjede, mijenjao i formaciju i bekove i napadače i djelovalo je da će ispuniti cilj kada je Mateus Kunja na pas Rodriga de Paula donio prednost 2:1 desetak minuta prije kraja.

Bio je to prvi pogodak Brazilca od kada je za 26 miliona eura stigao iz Herte.

Atletiko je u prvom dijelu poveo golom Antoana Grizmana u 12. minutu, da bi Bardi sa 11 metara poravnao...

Stefan Savić u Atletiku i Nikola Vukčević u Levanteu su uzbuđenja gledali s klupe za rezerve...

Aktuelni šampion je ovim remijem propustio šansu da se na tabeli izjednači sa gradskim rivalom Realom, koji je sinoć igrao bez golova protiv Osasune.