Šampion slavio 2:0, oba gola postigao 27-godišnji Argentinac

5221 pregleda 0 komentar(a)
Korea slavi prvi gol, Foto: REUTERS
Ažurirano: 31.10.2021. 17:00h

Inter je slavio protiv Udinezea u prvoj utakmici današnjeg programa Serije A.

Junak pobjede nad "zebrama" bio je Hoakin Korea, koji je iskoristio dvije prave prilike Intera u drugom poluvremenu.

Argentinac je prvo pogodio nakon solo prodora na isteku sata igre.

Osam minuta kasnije Korea je iskoristio sjajno dodavanje Damfrisa za konačnih 2:0.

Do kraja su "zebre" bile opasnije, tražile gol za rezultatsku neizvjesnost, a najbli\i je bio Deulofeu.

Njegov pogodak u 82. minutu poništen je zbog ofsajda.

Inter ima 24 boda, četiri manje do vodećih Milana i Napolija, koji imaju i utakmicu manje od "nerazura".

Udineze je na 11 bodova, ne zna za trijumf već osam utakmica.

Fiorentina je savladala Speciju na "Frankiju" u još jednoj maestralnoj partiji Dušana Vlahovića.

Srpski napadač je u trijumfu (3:0) postigao sva tri gola i došao do brojke od 25 pogodaka u 2021. godini.

Empoli je poslije preokreta pobijedio Sasuolo u Emilija Romanji 2:1, dok je duel Đenove i Specije završen 0:0.