Budućnost položila test: Pobjeda nakon preokreta u Lješkopolju

"Plavi" pobijedili 2:1 golovima Kordića i Raičkovića

6609 pregleda 6 komentar(a)

Budućnost je sačuvala drugo mjesto, ostala je na 11 bodova minusa u odnosu na lidera Sutjesku i nakon 13. kola.

Aktuelni šampion je pobijedio Podgoricu na "DG areni" 2:1 i stigla do petog trijumfa zaredom u prvenstvu, šestog računajući i duel u Kupu protiv Jezera.

Tim Aleksandara Nedovića je prvi put nakon duže vremena morao da juri rezultat protivnika, jer je Podgorica vodila od 11. minuta i gola Matije Krivokapića.

Mladi napadač je iskoristio lošu reakciju golmana "plavih" Đorđija Pavličića i rutinski zatresao mrežu.

Već u 23. Budućnost je izjednačila - Vasilije Terzić je centrirao, a Šaleta Kordić efektno glavom zatresao mrežu bivšeg kluba.

Totalni preokret je uslijedio u drugom dijelu u kojem su gosti krunisali bolju partiju.

Igrao se 55. minut kada je Lazar Mijović po desnoj strani tražio prostor da šutira, a onda se predomislio i namjestio loptu Milošu Raičkoviću.

Bila je to dobra odluka - iskusni vezista, poznat po evrogolovima, matirao je Nikolu Ivezića udarcem sa dvadesetak metara.