Senzacionalni Ronaldo donio zlatni bod Junajtedu, Bajern i Juventus u 1/8 finala, krenulo i Barsu

Ronaldo sa dva gola sačuvao Junajred u Bergamu (2:2), Levandovski het-trikom obilježio 100. meč u Ligi šampiona (5:2 protiv Benfike)

Bajern Minhen - Benfika 5:2 kraj

Levandovski 26, 61, 86, Gnabri 32, Sane 49. - Morato 38, Nunjes 75.

GRUPA F

Atalanta - Mančester junajted 2:2 kraj

Iličić 12, Zapata 56. - Ronaldo 45+1, 90+2.

Juventus - Zenit 4:2 kraj

Dibala 11, 58. (penal), Kjeza 74, Morata 82. - Bonući (autogol) 26, Azmun 90+2.

Izmjena: 22:57h
23:12h

Bajern i Juventus obezbijedili su prolaz u osminu finala, dva kola prije kraja takmičenja u grupama.

U Minhenu je blistao Poljak Robert Levandovski, koji je dao tri gola protiv Benfike (5:2), a promašio je i penal, dok je u istoj grupi konačno proradila Barselona, koja je golom Ansua Fatija slavila protiv Dinama u Kijevu i probila se na drugo mjesto, dva kola prije kraja.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Juventus je na poluvremenu imao 1:1 protiv Zenita, nakon autogola Bonućija, ali je u nastavku dao tri gola za konačnih 4:2 - Masimiljano Alegri barem u Ligi šampiona nema problema i miran je do februara.

Velika je gužva u grupi G, gdje je Sevilja ostala na začelju nakon domaćeg poraza od Lila 2:1, ali još ima šansi da se dočepa osmine finala.

23:12h

Devet života ima trener Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer, valjda zato što ima Kristijana Ronalda u timu.

Njegov tim je na gostovanju Atalanti u Bergamu plesao na ivici provalije, Italijani su vodili 2:1, curio je drugi minut sudijskog dodatka i "đavolima" se smiješilo treće mjesto i sudbonosni put u Viljeareal u narednom kolu, kada je Ronaldo "odapeo strijelu" sa 20 metara i pogodio za 2:2.

Bio je to Ronaldov drugi gol na meču, peti ove sezone u Ligi šampiona na četiri utakmice, a 137. u elitnom evropskom takmičenju ikada.

Portugalac je tako neutralisao gol Atalantinog Zapate, kao što je u nadoknadi prvog dijela neutralisao gol Iličića.

Junajted je prvi u grupi, sa istim brojem bodova kao Viljareal, koji je slavio 2:0 protiv Jang bojsa, ali nije otpisana ni Atalanta sa pet, dva kola prije kraja.

22:58h
22:53h

Junajted se opet čupa u nadoknadi protiv Atalante, još jedna majstorija Kristijana Ronalda - gol u drugom minutu sudijskog dodatka za 2:2.

Lakše diše Ole Gunar Solskjer i svi navijači "crvenih đavola".

Gol pogledajte ovdje.

22:48h

Iranac Sardar Azmun postiže novi počasni gol za Zenitu u Torinu - Juventus sada vodi sa 4:2.

22:45h

Viljareal potvrđuje pobjedu protiv Lila - Holanđanin Arnajut Danjuma za 2:0.

22:42h

"Petarda" Bajerna protiv Benfike i plasman u osminu finala, het-trik Roberta Levandovskog.

Gol Poljaka za 5:2 pogledajte ovdje.

22:38h

Juventus potvrđuje pobjedu protiv Zenita i plasman u osminu finala - Alvaro Morata pogodio je za 4:1.

22:33h

Benfika je smanjila na 4:2 protiv Bajerna u Minhenu.

Gol talentovanog Portugalca Nunjesa pogledajte ovdje.

22:29h

Juventus vodi 3:1 protiv Zenita, pogodio je Federiko Kjeza.

22:27h

Ipak je krenulo Barseloni - Ansu Fati je pogodio u 70. minutu protiv Dinama na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

22:25h

Barseloni nikako da krene - dosuđen je, pa nakon pregledanog snimka i poništen penal za Katalonce u Kijevu.

22:22h

Bajern vodi 4:1 protiv Benfike, drugi gol Levandovskog.

Pogledajte ovdje.

22:18h

Atalanta ponovo vodi protiv Mančester junajteda - Kolumbijac Duvan Zapata je morao da sačeka da se pogleda snimak kako bi krenuo u veliko slavlje.

Italijani vode 2:1, pola sata prije kraja, Junajted je opet u problemu.

22:14h

Novo vođstvo Juventusa protiv Zenita, novi gol Dibale, ovoga puta iz penala - 2:1 u 58. minutu.

22:11h

Lil je preokrenuo u Sevilji - Džonatan Ikone pogodio je za 2:1.

22:09h

Počela su druga poluvremena, a Bajern je odmah povećao na 3:1 protiv Benfike.

Prelijep gol Liroja Sanea pogledajte ovdje.

21:54h

Ronaldo je večeras postigao 126. gol za Mančester junajted u svim takmičenjima, na 303. utakmici.

Zanimljivo, isto toliko puta u dres "đavola" pogodio je i njegov trener - Ole Gunar Solskjer.

21:51h

Poluvremena na svim terenima, golova nema samo u Kijevu - Barselona pati na Olimpijskom stadionu.

Barselona
Izmjena: 22:17h
21:48h

Mančester junajted u nadoknadi prvog dijela dolazi do 1:1 protiv Atalante u Begramu.

Ko bi drugi nego Ronaldo, koji je pogodio i u 4. meču u eliti ove sezone.