Liverpul u osmini finala, Lajpcig u finišu do boda protiv PSŽ-a, Siti i Inter ubjedljivi, preokret Ajaksa

Mančester siti - Briž 4:1

(Foden 15, Marez 54, Sterling 72, Žezus 92 - Stouns autogol 17)

Lajpcig - PSŽ 2:2

(Nkunku 8, Sobošlaj 92 - Vajnaldum 21, 39)

Borusija Dortmund - Ajaks 1:3

(Rojs 36 - Tadić 72, Aler 83, Klasen 93)

Sporting - Bešiktaš 4:0

(Gonkalveš 31, 38, Pauliinjo 41, Sarabija 56)

GRUPA D

Real Madrid - Šahtjor 2:1

(Benzema 14, 61 - Fernando 39)

Šerif - Inter 1:3

(Traore 92 - Brozović 54, Škrinjar 66, Sančes 83)

Izmjena: 23:12h
22:53h

Fudbaleri Liverpula sa 1. pozicije plasirali su se u osminu finala Lige šampiona - "redsi" su večeras u 4. kolu grupe B savladali Atletiko Madrid 2:0, pa dva kola prije kraja imaju 12 bodova, sedam više od Porta, a osam od večerašnjeg protivnika.

Liverpul je pitanje pobjednika riješio poslije dvadesetak minuta u 1. poluvremenu kada su mrežu Oblaka zatresli Žota i Mane. Atletiko je do kraja igrao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Felipe u 36. minutu.

U drugom meču ove grupe Milan i Porto su remizirali na "San Siru" - 1:1. Porto je vodio golom Dijasa, a prvi bod Milanu donio Kalulu.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U grupi A Mančester siti je slavio na domaćem terenu protiv Briža 4:1, dok su Lajpcig i PSŽ igrali 2:2 u Njemačkoj.

Strijelci za Siti bili su Foden, Marez, Sterling i Žezus, dok je Stouns zatresao sopstvenu mrežu i postigao autogol.

Lajpcig je protiv PSŽ-a poveo golom Nkunkua, da bi nakon toga Andre Silva imao penal da duplira prednost. Njegov udarac odbranio je Donaruma, a onda su "sveci" preokrenuli golovima Vajnalduma.

U finišu je dosuđen još jedan penal za domaće, a ovog puta precizan je bio Dominik Sobošlaj.

Siti je lider sa devet bodova, PSŽ ima osam, Briž četiri, Lajpcig jedan bod.

U grupi C Sporting je bio ubjedljiv protiv Bešiktaša (4:0), dok je Ajaks sa igračem više preokrenuo i slavio 3:1 na gostovanju Borusiji Dortmund. "Milioneri" su poveli golom Marka Rojsa sa penala, a preokret i pobjedu Ajaksu donijeli Dušan Tadić, Sebastijan Aler i Davi Klasen. Crveni karton kod domaće ekipe dobio je Mats Humels.

Za Sporting protiv Bešiktaša su pogađali Paulinjo, Sarbija i Gonkalveš dva puta.

Ajaks je prvi sa 12 bodova, Dortmund i Sporting imaju po šest, Bešiktaš je na nuli.

Real je u ranijem terminu savladao Šahtjor 2:1 u okviru meča grupe D. Oba gola za Madriđane postigao je Karim Benzema, strijelac za goste bio je Fernando.

Prvi Benzemin gol na meču je 1000. Realov u istoriji Kupa evropskih šampiona, odnosno Lige šampiona.

U drugom meču grupe D Inter je slavio na gostovanju Šerifu 3:1, a svi golovi postignuti su u drugom dijelu. Strijelci su bili Brozović, Škrinjar i Sančes za Inter, a Traore za Šerif.

Real ima devet, Inter sedam, Šerif šest, a Šahtjor jedan bod.

Izmjena: 22:59h
22:49h

Gabrijel Žezus postiže četvrti gol za Siti.

22:47h

Traore postiže počasni pogodak za Šerif protiv Intera - 3:1.

22:43h

Ajaks je preokrenuo u Dortmundu, strijelac Aler.

22:38h

Pomalo zaboravljeni Aleksis Sančes postiže gol za Inter, "neroazuri" vode 3:0 protiv Šerifa.

22:32h

Ajaks je izjednačio na gostovanju Dortmundu, gol je postigao Dušan Tadić.

Siti protiv Briža vodi 3:1, strijelac trećeg pogotka Sterling.

22:23h

Inter protiv Šerifa vodi 2:0, gol Milana Škrinjara.

22:16h

Luis Suares je postigao gol na "Enfildu", ali je poništen zbog ofsajda.

22:15h

Pablo Sarabija je pogodio protiv Bešiktaša, Sporting vodi 4:0.

22:13h

Atletiko Madrid je prvi put u klupskoj istoriji na dva uzastopna meča u Ligi šampiona primio po dva gola u 1. poluvremenu. "Kolćonerosi" su večeras i u prethodnom meču od Liverpula primili dva pogotka u prvih 45 minuta.

22:11h

Mančester siti ponovo vodi protiv Briža.

Sada je 2:1, gol Rijada Mareza.

22:09h

Prvi gol u 2. poluvremenu postigli su fudbaleri Intera - "neroazuri" su poveli 1:0 na gostovanju Šerifu, a strijelac je Brozović.

21:40h

Atletiko na "Enfildu" igra sa igračem manje, crveni karton je dobio Felipe.

PSŽ je preokrenuo protiv Lajpciga, još jedan gol Vajnalduma.

Sporting već vodi 3:0 protiv Bešiktaša, upisao se Paulinjo.

21:37h

Borusija sa igračem manje vodi protiv Ajaksa 1:0.

Marko Rojs je realizovao penal.

U istoj grupi Sporting vodi protiv Bešiktaša 2:0, još jedan gol Gonkalveša.

21:34h

Prvi put u istoriji Milan nije upisao pobjedu nakon četiri meča u Ligi šampiona.

"Rosoneri" su večeras remizirali sa Portom 1:1, osvojili prvi bod u grupi gdje su još Atletiko i Liverpul.

21:29h

U grupi C Dortmund protiv Ajaksa igra sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Humels, dok je Sporting u Lisabonu poveo protiv Bešiktaša golom Pedra Gonkalveša sa penala.

21:21h

Liverpul protiv Atletika vodi 2:0 pogotkom Manea.

PSŽ je izjednačio protiv Lajpciga, a gol je postigao Vajnaldum.

21:17h

Briž je brzo izjednačio protiv Sitija, Stouns je postigao autogol.

Pogledajte autogol ovdje.

21:15h

Liverpul vodi protiv Atletika 1:0, baš kao i Mančester siti protiv Briža.

Na "Enfildu" je pogodio Žota, na "Etihadu"  Foden.

Gol Žote pogledajte ovdje, a Fodena ovdje.

21:11h

Mnogo uzbuđenja u Njemačkoj - Lajpcig nakon 11 minuta vodi protiv PSŽ-a golom Nkunkua od 8. minuta. Tri minuta kasnije njemački tim imao je i penal, ali je Andre Silva bio neprecizan.