Bajern gazda u Njemačkoj, Frajburgu prvi poraz sezone na Alijanc areni

Bajern nanio Frajburgu prvi poraz, Arminiji prvi trijumf u sezoni

9189 pregleda 0 komentar(a)
Poljak pogađa u nizu, 13 golova u 11 utakmica, Foto: Reuters

Frajburg nije imao poraza u 13 utakmica ove sezone (dvijepobjede u Kupu), a u 11. kolo Bundeslige došao je u goste Bajernu sa samo tri boda manje od bavarskog giganta.

Ipak, Bajern je klasa za sebe u Njemačkoj, slavio je sa 2:1, pošto je u 30. minutu pogodio Gorecka, a u drugom poluvremenu i nezaobilazni Poljak Robert Levandovski u 75. minutu - 60. u kalendarskoj godini.

Čupo-Motingu je u drugom minutu nadoknade VAR poništio gol zbog ofsajda, smušenost domaćina iskoristio je Janik Haberer za počasni pogodajk sjajnog Frajburga.

On će ostati treći sa 22 boda, a Bajern lider sa 28. Prati ga Dortmunmd sa 24, dok je Lajpcig skupio 18.

U derbiju je Lajpcig na "Red Bul areni" iskoristio kadrovske probleme Dortmunda i slavio sa 2:1. Nkunku je bio heroj pobjede, jer je postigao gol u 29, a onda i asistirao Jusufu Poulsenu za pobjedu u 68. Gol za Dortmund postigao je Marko Rojs u 52.

Frajburgu prvi poraz a Arminiji prvi tijumf, pošto je slavila u Štutgartu sa 1:0, golom Okugave u 19. minutu.

Bohum je kući dobio Hofenhajm sa 2:0, a Volfsburg je slavio i u drugoj utakmici sa novim trenerom Florijanom Kohfeldtom - nad Augsburgom 1:0.