Juve iskoristio kiks Napolija, Roma postavila rekord u Firenci, pobjeda Milana

Napolitanci odigrali bez golova u Veroni
92 pregleda 0 komentar(a)
Gonsalo Iguain Juventus, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.11.2017. 21:52h

Juventus je pobijedio Benevento i uhvatio priključak za liderom Napolijem, koji je iznenađujuće odigrao bez golova u Veroni protiv Kjeva.

Nakon 12 kola Napolitanci imaju bod više od "stare dame", ali je u vrhu ionako velika gužva - treći je Inter koji je na minus dva, dok Lacio i Roma uz utakmicu manje kasne četiri odnosno pet bodova...

Juve je gubio na poluvremenu protiv Beneventa, ali je u nastavku pronašao put do trijumfa protiv najgore ekipe u ligi - preokret su donijeli Gonsalo Iguain i Huan Kvadrado.

"Čestitam ekipi što je sačuvala mir poslije gola Beneventa", poručio je trener Juvea Masimilijano Alegri.

Ювентус - Беневенто 2:1 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Inter je nastavio niz bez poraza, ali prvi put ove sezone ne može da bude zadovoljan ishodom.

"Nerazuri" su izgubili prva dva boda na svom terenu ove sezone - na "Meaci" je pred skoro 72 hiljade navijača remizirao sa Torinom (1:1).

Gosti su najavili iznenađenje u 60. minutu golom Jaga Falkea, a prvi poraz Intera spriječio je Eder 19 minuta kasnije.

"Ostaje gorak ukus, jer nismo pobijedili pred fantastičnim navijačima. Ali, ovaj bod ne može da bude loš, ostvaren je protiv ozbiljne ekipe. Vidio sam sjajnu reakciju ekipe nakon primljenog gola, a mogli smo i da trijumfujemo", rekao je trener Intera Lućano Spaleti.

A Roma je djeluje kao kaznena ekspedicija kada napusti Rim - upisala 12. uzastopni trijumf u gostima i oborila rekord u italijanskom fudbalu.

Sada je "vučica" snagu dokazala u Firenci - dala je četiri pogotka Fiorentini i trijumfovala sa 4:2.

Dva gola je dao mladi Brazilac Žerson, a pogađali su i Kostas Manolas i Dijego Peroti za novu pobjedu ekipe Euzebija di Franćeska.

Фиopeнтинa - Poмa 2:4 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Sve što je uradila "viola" bilo je da dva puta stiže vođstvo gostiju u prvom poluvremenu preko Žordana Veretoa i Đovanija Simeonea.

"Bio je ovo meč visokom tempa, to nije samo naša zasluga, već i protivnika. Sada moramo da se fokusiramo na derbi protiv Lacija, to nije obična utakmica", istakao je Di Franćesko.

Milan je savladao Sasuolo u gostima golovima Alesija Romanjolija i Susa.

Meč Lacio - Udineze je odložen zbog velike kiše koja je pala u Rimu neposredno pred početak duela. Novi datum utakmice biće naknadno određen.

Inter - Torino 1:1