Peta vezana pobjeda Jedinstva, OFK Titograd tavori na dnu

3054 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Jedinstva nastavili su se seriju pobjeda, dok su tivatski Arsenal i kotorski Bokelj osvojili po bod u 15. kolu Druge crnogorske lige.

Jedinstvo je u Bijelom Polju savladalo Mladost 2:1 i zabilježilo deseti trijumf ove sezone.

Lider šampionata do petog uzastopnog trijumfa došao je golovima Žarka Koraća u 80. i 82. minutu.

Jedini pogodak za Mladost postigao je Mirko Raičević u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Drugoplasirani Arsenal igrao je na Zlatici sa Komom 1:1, dok je duel Bokelja i Grblja u Radanovićima završen bez golova - 0:0.

Kom je poveo u 18. minutu golom Marka Đukanovića, a bod Tivćanima u prvom minutu sudijskog dodatka donio je. Andrija Krivokapić

Igalo je u Budvi savladalo Cetinje 2:0, golovima Marka Ivanovića i Milovana Ilića u drugom poluvremenu, dok je Berane pred svojim navijačima savladalo OFK Titograd 2:0.

Baranci su posljednjeplasirani tim na tabeli slomili u samom finišu - Milić Bogićević je u 84. minutu zatresao sopstvenu mrežu, a rezervista Fatih Muhović u nadoknadio postavio konačan rezultat.

OFK Titograd, nekadašnji šampion, osvajač Kupa, tim koji je stizao do 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, legendarni podgorički i crnogorski klub, tavori na dnu tabele sa samo četiri boda iz 15 mečeva i smiješi mu se ispadanje u regiju, odnosno treću ligu.

Jedinstvo je, nakon 15. kola, prvo na tabeli sa 36 bodova i ima pet više od Arsenala.

Bokelj je treći sa 30, dok je na četvrtom mjestu Igalo sa 24 boda.