"Samoubistvo" Norveške, šansa za Tursku: U Roterdamu i Podgorici za Mundijal

18901 pregleda 6 komentar(a)
Sorlot na meču sa Letonijom, Foto: Reuters

Remi Crne Gore i Holandije, nakon neriješenog rezultata između Norveške i Letonije, dodatno je zakomplikovao situaciju u grupi G - u posljednjih 90 minuta tri selekcije su u igri za plasman na Mundijal.

Holanđani su u najboljoj poziciji, potreban im je bod u posljednjem kolu protiv Norveške u Roterdamu.

Norvežanima odgovara samo pobjeda za prvo mjesto.

Turska, takođe, može do direktnog plasmana - ako pobijedi Crnu Goru, a Norveška Holandiju, s tim da je bitna i razlika kojom bi te pobjede bile ostvarene.

Turska ima gol-razliku plus 10, Norveška plus devet.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Norveška je pred punim tribinama u Oslu dominirala protiv Letonije, ali nije to tim sa klasom, koja je dovoljna da se dobije dobro organizovan i čvrst rival.

Letonci su u prvom poluvremenu prilično lako zaustavili sve napade, u drugom su zadržali čvrst blok, imali i odličnog golmana Ozolsa i sreće da je VAR poništio pogodak Eljunusija u 83. minutu, zbog ofsajda...

Turska je bez problema pobijedila Gibraltar 6:0, dva gola postigao je Dervišoglu, po jedan Akturkoglu, Demiral, Dursun i Muldur.