Prvak Evrope mora u baraž, Švajcarska na Mundijalu

Švajcarci slavili 4:0 protiv Bugarske i pretekli Italiju, koja nije mogla da postigne ni gol protiv Sjeverne Irske. „Azurima” bi malo bilo i 2:0

13364 pregleda 4 komentar(a)

Samo četiri mjeseca nakon što su osvojili titulu prvaka Evrope, fudbaleri Italije su doveli u pitanje plasman na Mundijal u Kataru.

Prije tri dana Žoržinjo je promašio penal u 90. minutu protiv Švajcarske, koji bi riješio sve, a onda je tim Roberta Manćinija ispustio novu šansu u Belfastu, jer je odigrao bez golova sa Sjevernom Irskom.

To su iskoristili Švajcarci, koji su savladali Bugarsku 4:0 golovima Noe Okafora u 57, Rubena Vargasa u 64, Sedrika Itena u 72. i Rema Frojlera u 92. minutu i time preuzeli „azurima” 1. mjesto u grupi C.

Da je Italija trijumfovala i 2:0, opet bi Švajcarska bila prva, jer bi dva tima imala istovjetnu gol-razliku (15:2), a onda bi se računao međusobni skor i činjenica da su se u dva remija mreže tresle samo u Rimu.

„Azuri” će morati da čekaju kraj marta da se bore za Katar, a tada će biti pod velikim pritiskom da im se ne dogodi isto što i prije četiri godine, kada ih je u dvomeču izbacila Švedska.

Engleska je savladala San Marino čak 10:0, a Škotska onemogućila Dansku da završi kvalifikacije savršenim skorom, jer je slavila 2:0.

GRUPA C

Švajcarska - Bugarska 4:0 (Okafor 57, Vargas 64, Iten 72, Frojler 90+1)

Sjeverna Irska - Italija 0:0

Standings provided by SofaScore LiveScore

GRUPA F

Škotska - Danska 2:0 (Sutar 35, Adams 86)

Izrael - Farska Ostrva 3:2 (Dabur 30. penal, Vajsman 58, Perec 75 - Vatnhamar 62, Olsen 72)

Austrija - Moldavija 4:1 (Arnautović 4, 55. penal, Trimel 22, Ljubičić 83 - Nikolajesku 60)

GRUPA I

San Marino - Engleska 0:10 (Megvajer 6, Fabri 15. autogol, Kejn 27. penal, 32, 39. penal, 42, Smit-Rou 58, Mings 69, Ejbraham 78, Saka 80)

Poljska - Mađarska 1:2 (Sviderski 62 - Šafer 37, Gazdag 80)

Albanija - Andora 1:0 (Ćekići 74. penal)