Pako Alkaser dočekao pet minuta slave na "Nou kampu", Valensija prati ritam Barse

Atletiko slavio u La Korunji golom Partija u posljednjim trenucima meča
Mesi i Pako Alkaser, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.11.2017. 21:47h

Pako Alkaser je dočekao svojih pet minuta slave na "Nou kampu" - osporavani napadač riješio je meč sa Sevijom, postigao oba gola za Barselonu u pobjedi 2:1.

To je deseti trijumf Barse u prvenstvu (uz jedan remi), a šesti uzastopni na domaćem terenu.

Pako je doveo svoj tim u vođstvo, iskoristivši veliku grešku Eskudera.

Nakon što je Pizaro efektnim udarcem glavom izjednačio u 59. minutu, Pako je donio tri boda dobrom reakcijom u šesnaestercu, na asistenciju Rakitića.

Barsa je zadržala četiri boda prednosti nad Valensijom, koja je apsolutni hit Primere - tim sa "Mestalje" uknjižio je osmu pobjedu u prvenstvu.

Posljednja žrtva u sjajnom nizu je Leganes, koji je savladan 3:0.

Dani Pareho, Rodrigo i Santi Mina donijeli su novi, sedmi uzastopni, trijumf "slijepim miševima", koji su neporaženi u dosadašnjem toku sezone.

"Niko, ni Barselona, ni Real, ne mogu da završe sezonu bez poraza. Mi smo apsolutno svjesni da radimo velike stvari, ali moramo da budemo skromni i profesionalni", kazao je trener Valensije Marselinjo, nakon osme pobjede njegovog tima u prvenstvu.

A Atletiko Madrid je odigrao još jedan meč ispod nivoa, ali je ovog puta imao i sreće - savladao je Deportivo u La Korunji golom Tomasa Partija iz slobodnog udarca u 91. minutu.

Ovo je tek drugi trijumf "kolćonerosa" u posljednjih osam mečeva u svim takmičenjima (uz šest remija), pa imaju četiri boda manje od drugoplasirane Valensije, a pet od Barse, koja tek treba da odigra meč 11. kola.

Barselona - Sevilja 2:1