Crna Gora u posljednjem kolu izgubila od Turske 2:1 nakon preokreta

59685 pregleda 66 komentar(a)
Ažurirano: 16.11.2021. 22:45h
Završeno
22:36h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je završila učešće u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Naša selekcija je večeras u Podgorici nakon preoketa izgubila od Turske 2:1.

Turci su se plasirali u plej-of, dok iz grupe G na Mundijal direktno ide Holandija koja je savladala Norvešku.

Početak meča bio je sjajan - već u 4. minutu Stefan Savić je prekinuo napad turske selekcije, proslijedio loptu do Fatosa Bećiraja, a rekorder po broju nastupa za državni tim zatresao mrežu.

Nakon gola Bećiraja šansu je imao Milutin Osmajić, a nakon toga je Turska polako preuzimala inicijativu.

Gosti su imali veći posjed, napadali i izjednačili u 22. minutu - Omur je centrirao, a sam u šesnaestercu bio je Kerem Akturkoglu - 1:1.

Nije Crna Gora nakon gola bila u podređenom položaju i pored inicijative gostujuće selekcije. Pred odlazak na odmor "hrabri sokoli" su imali dvije velike šanse - prvo je Osmajić nakon kontre šutirao, ali je loptu u korner izbacio Čakir, da bi nakon tog prekida golman Turske odletio u prazno, a Žarko Tomašević šutirao glavom pored gola.

Crna Gora

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio tim Miodraga Radulovića - pokušali su Bećiraj, Igor Vujačić i Marko Janković, ali promjene rezultata nije bilo.

I onda u 60. minutu preokret - Čalhanoglu je pronašao Kokčua, a rezervista sa 20-ak metara šutirao i savladao Matiju Šarkića. Lopta je na putu ka golu zakačila Tomaševića.

Nakon primljenog gola malo je i opao tempo, a najbolju šansu imao je Ilija Vukotić, ali je nakon njegovog udarca loptu sa gol linije izbacio Sojundžu. Štoper Lestera je u finišu mogao da postigne i pogodak, ali je njegov udarac glavom sjajno zaustavio Šarkić.

Na kraju, Crna Gora kvalifikacioni ciklus završava na 4. mjestu sa 12 bodova. Po tri pobjede i remija i četiri poraza bilans je "hrabrih sokola", koje u junu naredne godine očekuje novo učešće u Ligi nacija.

Izmjena: 22:45h
22:32h

Holandija je povela u Roterdamu i praktično ovjerila prvo mjesto. Turci će u baraž, Norveška završava kvalifiakcije na 3. mjestu

22:24h

83. minut - Velika šansa za Tursku, Sojundžu je nakon prekida šutirao glavom, a Matija Šarkić sjajno reagovao i odbranio.

22:15h

74. minut - Miloš Raičković ulazi umjesto Marka Jankovića.

22:11h

Trenutna situacija u grupi G - Holandija i Turska imaju po 21 bod, ali Holanđani imaju bolju gol razliku.

Norveška je treća sa 19 bodova.

22:05h

64. minut - velika prilika za Crnu Goru, šansu je imao Ilija Vukotić.

Lopta je išla ka Bećiraju, koji se dobro zagradio i prepustio loptu Vukotiću, vezista Boaviste dobro šutirao, a loptu sa gol linije izbacio Sojundžu.

Dva minuta kasnije pokušao je i Jovović sa distance, ali lopta odlazi preko gola.

Nikola Vujnović mijenja Fatosa Bećiraja, a Draško Božović Vladimira Jovovića.

22:01h

60. minut - Turska je preokrenula i sada vodi 2:1. Gol je postigao rezervista Kokuču.

Šuitirao je sa nekih 20-ak metara, lopta je zakačila Tomaševič i završila u mreži.

Gol pogledajte OVDJE.

Izmjena: 22:05h
22:00h

59. minut - Jilmaz je bio u šansi, ali je sjajno startovao Vujačić.

21:58h

57. minut - mijenja Miodrag Radulović. Marko Simić ulazi umjesto Stefana Savića, a Ilija Vukotić umjesto Seada Hakšabanovića, koji je izašao zbog povrede.

21:50h

49. minut - Crna Gora opasnija u nastavku. Sada je pokušao Janković, ali lopta ide preko gola.

Izmjena: 22:29h
21:49h

48. minut - Crna Gora opasna nakon prekida, pokušao je Vujačić, lopta odlazi pored gola.

21:48h

47. minut - efektan pokušaj Bećiraja, lopta odlazi u korner.

21:47h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:33h

Završeno je prvo poluvrijeme Crna Gora - Turska - 1:1.

21:25h

41. minut - šansa za Crnu Goru, Osmajić se zaletio ka golu Turske, šutirao, ali je njegov udarac odbranio Čakir.

Nakon toga korner za "sokole" i šansa za Tomaševića - Čakir je odletio u prazan prostor, Tomašević glavom šutirao pored gola.

21:23h

Turci opasniji, imaju veći posjed, pokušavaju da ugroze gol, ali promjene rezultata nema - 1:1.

21:16h

31. minut - još jednom je pokušao Jilmaz sa distance, Šarkić siguran.

21:07h

22. minut - Turska je izjednačila, Kerem Akturkoglu je strijelac.

Omur je centrirao, Akturkoglu bio sam u šesnaetercu i savladao Šarkića.

Gol pogledajte ovdje.

Letonija je izjednačila protiv Gibraltara - 1:1.

20:58h

13. minut - Turci opasni. Šutirao je Jilmaz sa ivice šesnaesterca, ali je Šarkić odbranio.

20:57h

12. minut - pokušao je Čalhanoglu sa distance, lopta je otišla pored gola.

U grupi G Gibraltar vodi protiv Letonije 1:0.