Novi američki fudbalski poredak: Kanađani bolji od Meksika i SAD

3113 pregleda 0 komentar(a)
Larin na meču sa Meksikom, Foto: Reuters

Kanadska reprezentacija novi je lider sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u fudbalu, koje će se sljedeće godine održati u Kataru, nakon velike pobjede u Edmontonu nad Meksikom sa 2:1.

Junak prve pobjede Kanade protv Meksika nakon više od 20 godina je napadač Kajl Larin iz Bešiktaša, koji je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena Larin je pospremio odbijenu loptu u mrežu, da bi 52. minutu odlično ispratio ubacivanje pred gol i s tri metra s druge stative još jednom savladao Oćou.

Meksiko je u 90. minut smanjio na 2:1 pogotkom Ektora Erere, a Kordoba u nadoknadi imao veliku šansu za remi.

Kanada sada ima 16 bodova, jedan više od SAD, koje su na gostovanju na Jamajki odigrale 1:1 a dva više od trećeg Meksika i četvrte Paname, koja je na svom terenu savladala Salvador sa 2:1.

U Kingstonu su Amerikanci poveli golom Vaha (11), a vrlo brzo poravnao je Antonio (22).

Iz Sjeverne i Srednje Amerike plasman na SP izboriće tri prvoplasirane ekipe, dok će četvrta u dodatne kvalifikacije.