Nastavila se Bundesliga, Bajern šokiran u Augsburgu

Bavarci izgubili 2:1, Borusija Dortmund sjutra ima šansu da im priđe na bod

6460 pregleda 2 komentar(a)

Nastavljene su najjače evropske lige nakon pauze zbog reprezentativnih kvalifikacija za Mundijal i odmah senzacija na startu 12. kola Bundeslige.

Bajern je stigao u Augsburg kao apsolutni favorit, a proveo se kao bos po trnju - 2:1 za domaćina.

Bavarci su krenuli bolje, ali je Augsburg poveo u 23. minutu kada je Danac Mads Pedersen natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu.

Gosti su napravili još jači pritisak u pokušaju da izjednače, ali je stigao novi šok, samo 13 minuta kasnije - Andre Han je udarcem glavom savladao Manuela Nojera.

Samo dvije minuta kasnije smanjio je Robert Levandovski nakon efektne asistencije Milera.

Izgledalo je u tim momentima da je četa Julijana Nagelsmana sposobna da napravi preokret, ali u drugom poluvremenu nije bilo toliko šansi - samo jalova dominacija Bajerna, čije je fudbalere očito stigao umor od većinom napornih reprezentativnih utakmica i putovanja.

Bavarci će ostati na vodećem mjestu sa 28 bodova, ali Borusija Dortmund će prići na samo bod zaostatka ako u subotu pred svojim navijačima savlada Štutgart.

Augsburg se neočekivanom pobjedom privremeno izvukao iz opasne zone i sa 12 bodova se nalazi na 15. mjestu.