Liverpul u četvrtoj brzini, Arsenal nedorastao u derbiju

Tim Jirgena Klopa slavio 4:0 i na drugom mjestu ima četiri boda manje od vodećeg Čelsija

3420 pregleda 1 komentar(a)

Nakon poraza od Vest Hema prije reprezenativne pauze, Liverpul se brzo vratio u pobjednički ritam - ubjedljivih 4:0 u derbiju protiv Arsenala za tim Jirgena Klopa.

"Tobdžije" su prijetile na startu, postigle su i gol koji nije priznat zbog ofsajda (Saka), ali onda sve bilo u znaku Liverpula.

Sadio Mane je u 42. minutu glavom doveo "redse" u vođstvo i otključao bravu protivnika iz sjevernog Londona.

Liverpul, Sofascore

Samo nekoliko minuta prije toga, treneri Klop i Mikel Arteta ušli su u žestok verbalni sukob koji je umalo prerastao i u fizički.

Sukob Klopa i Artete
Sukob Klopa i Artetefoto: Reuters

U drugom poluvremenu, međutim, obojica su bila mirna kraj aut-linije, valjda zbog toga što je meč postao jednosmjerna ulica.

Domaći su munjevitim kontranapadima kažnjavali svaku grešku i do vrha napunili mrežu Arsenala.

Diogo Žota se u 52. minutu nakon greške Tavareša sjajnim solo-prodorom praktično ušetao u mrežu za 2:0.

Mohamed Salah je u 74. zakucao loptu u mrežu na asistenciju Manea - 3:0.

Na kraju, upisao se i rezervista Minamino, kome je u 80. minutu asistirao Aleksander-Arnold za konačnih 4:0.

Liverpul je drugi na tabeli i ima četiri boda manje od vodećeg Čelsija, Arsenal je ostao na petom mjestu.