Sporting Lisabon - Borusija Dortmund 3:1

Šerif - Real Madrid 0:3

(Alaba 30, Kros 45+1, Benzema 56)

Izmjena: 22:51h
22:53h

Fudbaleri Reala, Intera, Mančester sitija, PSŽ-a i lisabonskog Sportinga plasirali su se u osminu finala Lige šampiona.

Siti je večeras na "Etihadu", u 5. kolu grupe A, nakon preokreta savladao PSŽ 2:1.

Gosti su poveli u 50. minutu golom Kilijana Mbapea, izjednačio je Rahim Sterling 13 minuta kasnije, a konačan rezultat postavio Gabrijel Žezus u 76. minutu.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je u gostima savladao Klub Briž 5:0. Po dva gola postigli su Forsberg i Nkunku, a u listu strijelaca upisao se i Silva.

Na tabeli vodi Siti sa 12 bodova, PSŽ ima osam, a Lajpcig i Briž po četiri.

U posljednjem kolu Lajpcig je domaćin Sitiju, a PSŽ Brižu i tada će biti odlučeno jedino ko će u Ligu Evrope, a ko je završio sezonu u Evropi.

U grupi D Real je večeras u gostima savladao Šerif (3:0), a to je rezultat, koji je odgovarao i Interu, nakon pobjede (2:0) protiv Šahtjora, pa su "neroazuri" prvi put nakon 2012. godine obezbijedili plasman u nokaut fazu Lige šampiona.

Strijelci za Madriđane u Moldaviji bili su David Alaba, Toni Kros i Karim Benzema, dok je za Inter oba gola postigao Edin Džeko.

Na tabeli grupe D vodi Real sa 12 bodova, dok Inter ima 10, pa će ove dvije ekipe u posljednjem kolu, u Madridu, odlučiti ko će sa prvog mjesta u osminu finala.

Šerif ima šest bodova i osigurao je Ligu Evrope, dok je Šahtjor na jednom bodu.

U grupi B je od ranije poznato da je Liverpul osvojio prvo mjesto, a nakon večerašnjih utakmica nastala je prava drama oko borbe za drugo mjesto.

"Redsi" su golovima Alkantare i Salaha savladali Porto na "Enfildu" 2:0, dok je Milan u Madridu savladao Atletiko 1:0 pogotkom Brazilca Žuniora Mesijasa u 87. minutu.

Uoči posljednjeg kola Liverpul ima maksimalnih 15 bodova, Porto pet, a Atletiko i Milan po četiri boda.

U narednom kolu Porto je domaćin Atletiku, Milan dočekuje Liverpul.

U grupi C je Ajaks ranije danas nakon preokreta i golova Sebastijana Alera savladao Bešiktaš u Istanbulu 2:1, dok je Sporting na domaćem terenu pobijedio Borusiju Dortmund 3:1 i plasirao se u osminu finala, jer je bolji u međusobnom skoru od "milionera".

Dva gola za lisabonske "lavove" postigao je Pedro Gonkalveš, a u listu strijelaca upisao se i Poro. Gol za "milionere" postigao je Malen.

Ajaks je maksimalan sa 15 bodova, Sporting je drugi sa devet, Borusija ima šest, a Bešiktaš je bez bodova.

U posljednjem kolu Ajaks je domaćin Ajaks je domaćin Sportingu, a Dortmund Bešiktašu.

Izmjena: 23:07h
22:44h

Milan je poveo u Madridu i ako ovako ostane "rosoneri" će biti u trci za plasman u osminu finala.

Gol za "rosonere" u 87. minutu postigao je Žunior Mesijas.

Gol pogledajte ovdje.

22:40h

Sporting vodi 3:0 protiv Dortmunda.

Gonkalveš je promašio pena, na odbijenu loptu naletio Poro i postigao gol, koji možete pogledati ovdje.

22:33h

Mančester siti je preokrenuo protiv PSŽ-a.

Gol je postigao Gabrijel Žezus.

Odlična asistencija Silve, gol pogledajte ovdje.

22:31h

U listu strijelaca upisuje se i Mohamed Salah, Liveprul vodi 2:0.

Sjajna finta tijelom, pa šut, gol pogledajte ovdje.

22:20h

Mančester siti je izjednačio protiv PSŽ-a.

Gol je postigao Rahim Sterling, a možete ga pogledati ovdje.

Sterling polako ulazi u formu, bio je strijelac i za vikend protiv Evertona u Premijer ligi.

22:13h

Upisao se i Karim Benzema, Real vodi 3:0 protiv Šerifa.

Gol francuskog reprezentativca pogledajte ovdje.

22:12h

Poveo je i Liverpul protiv Porta, sjajan gol Alkantare.

Gol Španca pogledajte ovdje.

Izmjena: 11:06h
22:07h

PSŽ je poveo protiv Mančester sitija na startu drugog poluvremena.

Gol postiže Kilijan Mbape, asistencija Mesija.

Francuz je i 2017. pogađao na Etihadu kada je igrao za Monako.

21:50h

Lajpcig je raspucan u Belgiji i vodi 4:0.

Drugi gol Forsberga.

21:49h

Real je na 2:0 protiv Šerifa, gol Tonija Krosa u sudijskoj nadoknadi.

21:38h

Sporting vodi 2:0 protiv Dortmunda.

Drugi gol na meču Pedra Gonkalveša.

Na "Enfildu" je Liverpul postigao gol, ali ja nakon konsultacija sa VAR sobom arbitar odlučio da poništi pogodak, jer je Sadio Mane bio u ofsajdu.

Izmjena: 21:49h
21:38h

Siti je imao šansu, Gundogan je pogodio stativu.

21:31h

Sporting je u Lisabonu poveo protiv Dortmunda, a Real u Moldaviji protiv Šerifa.

Gol za lisabonske "lavove" postigao je Pedro Gonkalveš.

Strijelac za Madriđane bio je David Alaba.

Gol Alabe pogledajte ovdje.

Izmjena: 21:40h
21:26h

Prošlo je 25 minuta, a samo se tresla mreža Briža. I to tri puta - Lajpcig u Belgiji vodi 3:0.

Ovog puta strijelac je Andre Silva.

Izmjena: 21:48h
21:12h

Prvi golovi u grupi A, Lajpcig vodi na gostovanju Brižu 2:0.

Njemačku ekipu je u vođstvo doveo ove sezone fenomenalni Kristofer Nkunku, a drugi gol postigao je Forsberg.

Izmjena: 21:33h