Zvezda mora da se dokaže i u Bragi, teška situacija za Dinamo, prošli Galata i Lacio

"Crveno-bijeli" savladali Ludogorec, ali se Mitjiland ne predaje

10708 pregleda 5 komentar(a)

Crvena zvezda, Braga, Mitjiland, Ludogorec - tako je stanje na tabeli grupe F Lige Evrope pred posljednje kolo.

Bugari su otpisani, ali preostala tri tima imaju šanse da se domognu nokaut faze.

Braga i Crvena zvezda u Portugalu imaju direktan duel za prolaz - "crveno-bijeli" su na bod više, a dva od Danaca, koji u posljednjem kolu gostuju Ludogorecu.

Zvezda je večeras na stadionu "Rajko Mitić" majstorijom Ivanića bila bolja od Ludogoreca, ali je pobjeda Mitjilanda nad Bragom (3:2, i to pogotkom iz penala u sudijskoj nadoknadi) spriječila da slavi plasman.

Odluka, dakle, pada za dvije sedmice...

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Dinamo je u Zagrebu remizirao sa Genkom (1:1).

Pobjedom bi otklonio sve dileme, a ovako, na drugom mjestu s dva boda više od Belgijanaca, mora da čeka posljednju rundu u kojoj gostuje Vest Hemu.

"Modri" su vodili od 35. minuta (Menalo), a već do poluvremena je konačan rezultat postavio Ugbo.

U istoj grupi je Vest Hem golovima Jarmolenka i Nobla savladao Rapid u Beču 2:0.

U nokaut fazu idu i Galatasaraj i Lacio iz grupe E.

Rimljani su u Moskvi bili bolji od Lokomotive 3:0 (dvostruki strijelac Imobile, upisao se i Pedro) i kolo prije kraja imaju četiri boda više od trećeplasiranog Marseja.

Francuzi su primili četiri gola u Istanbulu (4:2)...

U grupi G su sve dileme otklonili Bajer i Betis pobjedama nad Seltikom (3:29 odnosno Ferencvarošem (2:0).