Petković sačuvao Anže protiv Lensa, remi Kaljarija i Salernitane, Sosa lansirao Štutgart

Crnogorski golman već treći meč zaredom standardan u francuskoj Ligi 1

2782 pregleda 0 komentar(a)
Danijel Petković već tri kola brani u Ligi 1, Foto: Reuters

Anže Danijela Petkovića izvukao je bod (2:2) na gostovanju četvrtoplasiranom Lensu, u prvom meču 15. kola francuske Lige 1.

To je treća uzastopna utakmica u kojoj crnogorski čuvar mreže brani za svoj tim, a imao je zapaženu ulogu u osvajanju boda, pošto je odličnom odbranom u 90. minutu spriječio domaćina da slavi pobjedu.

Fudbaleri Kaljarija odigrali su večeras na svom terenu neriješeno protiv Salernitane 1:1, u prvoj utakmici 14. kola Serije A.

Kaljari je poveo u 73. minutu golom Leonarda Pavoletija, a bod Salernitani obezbijedio je Federiko Bonacoli pogotkom u 90. minutu.

Obje ekipe nastavile su niz utakmica bez pobjede i nalaze se na začelju tabele sa po osam bodova.

Kaljari zauzima pretposljednje 19. mjesto, a Salernitana je posljednja.

U Njemačkoj, fudbaleri Štutgarta pobijedili su Majnc sa 2:1, u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige.

Štutgart je poveo u 21. minutu golom Hirokija Ita, a izjednačio je Aleksandar Hak u 39. Pobjedu domaćoj ekipi donio je Borna Sosa pogotkom u 51. minutu.

Štutgart je prekinuo niz od tri poraza, a poslije treće pobjede u prvenstvu zauzima 13. mjesto na tabeli sa 13 bodova. Majnc je u posljednje tri utakmice bez pobjede, a poslije petog poraza je deveti na tabeli sa 18 bodova.