Borusija preuzela prvo mjesto i dobila Halanda, Jovetiću poništen pogodak, goleada u Firtu

Crnogorski napadač igrao skoro pola sata za Hertu, koja je u 97. ostala bez dva boda

4002 pregleda 1 komentar(a)

Makar do večeras u 20.30 Borusija iz Dortmunda će biti lider Bundeslige.

Na vrhu će čekati ishod duela Bajerna i Arminije pred koji Bavarci uz meč manje imaju dva boda minusa u odnosu na "milionere".

Borusija je savladala Voflsburg u gostima 3:1 i tako našla lijek za bolnu eliminaciju iz Lige šampiona.

"Vukovi" su poveli već u 2. minutu (Veghorst), ali se potom pitala ekipa Marka Rozea.

Emre Džan je izjednačio, Donijel Malen preokrenuo, a onda se upisao i povratnik iz povrede - Erling Haland.

Norvežanin je ušao u igru u 73, a u 81. je zatresao mrežu.

Stevan Jovetić se vratio nakon koronavirusa i dobio skoro pola sata u remiju Herte sa Augsburgom u Berlinu - 1:1.

Domaćinu je prednost donio Marko Rihter, a crnogorskom kapitenu je desetak minuta prije kraja poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao njegov saigrač.

Onda je u 97. Augsburg stigao do izjednačenja preko Mihaela Gregoriča.

Devet golova je viđeno u duelu Grojter Firta i Hofenhajma - gosti su dali čak šest (6:3).

Het-trik je upisao vezista iz Togoa Ila Bebu.

Keln je deklasirao Borusiju Menhengladbah 4:1, Bohum je bio bolji od Augsburga (2:1).