Remi Čelsija i Junajteda, Sančo se budi

Junajted poveo preko Sanča, konačan rezultat postavio Žoržinjo

8085 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa utakmice, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda remizirali su danas (1:1) u derbiju 13. kola Premijer lige.

Privremeni menadžer Mančester junajteda, Majkl Kerik ostavio je na klupi Kristijana Ronalda, koji je na teren ušao u 64. minutu umjesto strijelca vodećeg pogotka Džejdona Sanča.

Sančo je u 50. minutu iskoristio grešku Žoržinja i postigao prvi gol ove sezone u Premijer ligi, a drugi uzastopni u dresu "đavola" nakon što je bio strijelac u pobjedi nad Viljarealom u Ligi šampiona.

Žoržinjo se za grešku iskupio u 67. minutu - Aron van Bisaka je u šesnaestercu oborio Tijaga Silvu, arbitar Entoni Tejlor pokazao na penal, a Italijan je bio siguran izvođač.

Do kraja meča obje ekipe mogle su do pobjede, ali je Fred na jednoj strani bio neozbiljan, kada je želio da lobuje Mendija, dok je Ridiger na drugoj strani u finišu bio neprecizan nakon volej udarca.

Majkl Kerik uspješno završava misiju na klupi "đavola". Dvije utakmice - pobjeda u Ligi šampiona i remi na "Stamford bridžu" bilans je bivšeg fudbalera Junajteda. Ekipu će preuzeti Ralf Ragnik.

Nakon današnjeg remija Čelsi ima 30 bodova. Siti ima bod, a Liverpul dva boda manje.

Junajted je na 8. poziciji sa 18 bodova.

Šampionat se nastavlja sredinom sedmice, a tim Tomasa Tuhela gostuje Votfordu.